ترامپ: من بر جو بایدن «خواب آلود» پیروز خواهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه شنبه 16 ماه مه گفت، در مقابل جوبایدن رقیب احتمالی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز خواهد شد.

او گفت: «من بر جوبایدن خواب آلود پیروز خواهم شد».

Advertisement

رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت، جو بایدن رقیب واقعی او نیست زیرا به گفته او بایدن شخصی مهم نیست اما او رقابت واقعی‌اش را با رسانه‌های چپ و «جعلی» دانست .

رئیس جمهوری آمریکا این رسانه‌ها را «بدخواه و دیوانه» توصیف کرد. او با جمله «پیروز خواهیم شد»، به توييت‌هايش پایان داد.

رویس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود: «ما در سطح جهان نسبت به کشورهای دیگر، آزمایش‌های بسیار بیشتر و بهتری جهان انجام دادیم، در باره دستگاه‌های تنفس مصنوعی نیز وضع خوب است اما رسانه‌ها این کارهای خوب را منعکس نمی‌کنند آنها تنها انتقاد و شکایت می‌کنند، آنها اینگونه هستند. رسانه ها هرگز نمی‌گویند که ما کار بزرگی انجام می‌دهیم ، آنها فقط به شدت انتقاد می‌کنند».

ترامپ، روز جمعه 15 ماه مه نیز در یک نشست مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که دولت فدرال 10 میلیارد دلار برای تحقیقات پزشکی مربوط به ویروس جدید کرونا و ساخت واکسن آن اختصاص داده است و نهادهای دولتی در همکاری نزدیک با بخش خصوصی برای این منظور هستند.

ترامپ در این نشست خبری ضمن معرفی تیم سرپرستی طرح جدید کاخ سفید به منظور تسهیل و تسریع تلاش‌ها برای ساخت واکسن کووید19 تحت عنوان «عملیات فوق‌العاده سریع»، اجرایی شدن این پروژه را رسما اعلام کرد و آن را یک «تلاش گروهی علمی و صنعتی بی‌سابقه» توصیف کرد.

او با اشاره به این که وزارت بهداشت و موسسه ملی سلامت به طور پیوسته با بخش خصوصی برای ارزیابی بیش از یک‌صد روش بالقوه درمانی کووید19 در ارتباط و همکاری هستند، افزود که مرکز غذا و دارو هم بیش از 130 روش درمانی را برای انجام آزمایش‌های فعال تایید کرده است.

او با ابراز امیدواری از ساخت واکسن کووید19 در آینده نزدیک در ایالات متحده گفت: «ما نه تنها در داخل کشور، بلکه با سایر دوستان و شرکای‌مان در جهان، برای رسیدن به این مهم در همکاری نزدیک هستیم».

ترامپ در این نشست که وزیران دارایی، دفاع و بهداشت، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح، مدیر مرکز غذا و دارو، و مدیر مؤسسه ملی سلامت نیز حضور داشتند، بار دیگر سه ماه سوم سال جاری را دوره گذار دانست و گفت: «سال آینده سالی فوق‌العاده برای کشور خواهد بود».

رئیس جمهور آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید بارها و بارها از عملکرد رسانه‌ها این کشور انتقاد کرده و آنها را مورد هجوم قرار داده است اما طی هفته‌های گذشته و پس از انتقاد روزافزون از دولت او در روزنامه‌ها و برخی شبکه‌های خبری، حملات او نیز شدت گرفته است به طوری که گاهی اوقات در برخی از کنفرانس‌های مطبوعاتی روزانه او درباره کورنا، کار میان او و روزنامه‌نگاران به دعوای لفظی کشیده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید