ارتش عراق از آغاز عملیات نظامی برای پاکسازی صحرای انبار از داعش خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی نظامی ارتش عراق در بغداد روز یکشنبه، 17 ماه مه از آغاز عملیات «شیران الجزیره» برای پاکسازی صحرای شمال استان الانبار، جنوب نینوی و غرب صلاح الدین تا جاده بین المللی مرز سوریه از باقیماندگان گروه «داعش» خبر داد.

در بیانیه هسته رسانه‌ای امنیتی بغداد آمده است، این عملیات که با نظارت فرماندهی کل نیروهای مشترک آغاز شده است، شامل بخش‌های وادی الثرثار، مطار جنيف، سنيسله، جبل المنايف سحول راوه، الشعبانی، طريفاوی، وادی العجيج و تلول الطيارات و پاکسازی آن از بقایای گروه ی داعش را در این منطقه خواهد شد.

هسته رسانه امنیتی ارتش عراق افزود: «این عملیات با مشارکت فرماندهان عملیات «الجزیره و صلاح الدین و غرب نینوا» حشد الشعبی و بسیج عشایری در یازده محور با پشتیبانی ارتش و نیروی هوایی انجام می‌شود».

این عملیات در پاسخ به حملات روز شنبه داعش به چند مرکز امنیتی عراق که به کشته و زخمی شدن چند نیروی عراقی منجر شد، آغاز شده است،
رسانه‌های امنیتی عراق فاش کردند که هدف نیروهای عراقی از این حمله تعقیب عناصر تروریستی داعش در استان دیاله است.


گروه تروریستی داعش طی روزهای گذشته حملات خود را به مرکز امنیتی در مناطقی شمال عراق را افزایش داد.

پیشتر برخی کارشناسان و منابع امنیتی عراق از احتمال فعالیت دوباره داعش در برخی از استان‌های شمالی و شرقی این کشور خبر داده بودند.

برخی کارشناسان دلیل تجدید این فعالیت را به دلیل خروج برخی از نیروهای آمریکایی دانسته‌اند به گفته این تحلیلگران نیروهای آمریکا دارای وسایل پیشرفته‌ای هستند و تمام تحرکات داعش در صحرا را زیر نظر داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید