کرونا وزیر بهداشت برزیل را از کار بیکار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نلسون تیش وزیر بهداشت برزیل روز جمعه 15 می 2020 در پی اختلاف نظر با ژائیر بولسونارو رئیس‌جمهوری این کشور در زمینه سیاست‌های مربوط به مبارزه با کرونا از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش فرانس‌پرس نلسون تیش تنها یک ماه پیش مسئولیت مهم وزارت بهداشت برزیل را بر عهده گرفت. در این کشور تا کنون 14 هزار نفر جان خود را در اثر ویروس کرونا از دست داده‌اند. برزیل همچنین با ثبت 200 هزار مبتلا، آلمان و فرانسه را از این نظر پشت سر گذاشت.

دکتر نلسون تیش که یک متخصص سرطان‌شناسی است به دلیل اختلاف نظر با رئیس‌جمهوری درباره داروی کلروکین از سمت خود استعفا کرد. بولسونارو به شدت به کارایی این دارو باور دارد ولی تیش می‌گوید که این دارو کارآمدی خود در مقابله با کرونا را ثابت نکرده است.

نلسون تیش در 17 آوریل 2020 به جای لوئیس هنریکو ماندیتا، وزیر بهداشت محبوب پیشین برزیل این سمت را بر عهده گرفت. ماندیتا هم به دلیل اختلاف نظر با بولسونارو درباره اقدامات مربوط به کرونا از این سمت کنار گذاشته شد.

ژائیر بولسونارو به شدت با اعمال محدودیت و قرنطینه در کشور 210 میلیون نفری برزیل مخالف است و معتقد است این فرصت‌های شغلی و اقتصاد برزیل را از بین می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید