واتساپ به سیم آخر زد: برگزاری ویدئو کنفرانس با حضور 50 نفر ممکن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برنامه پیام‌رسان واتساپ که محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان دنیاست تصمیم گرفت به کاربران خود اجازه تماس ویدئویی و برگزار کنفرانس با حضور همزمان 50 نفر را بدهد. این اقدام واتساپ گامی قدرتمند در رقابت با برنامه‌های پیام‌رسان دیگر Zoom و Skype و Google Meet نظیر به شمار می‌رود.

به گزارش وبگاه Tech Radar شرکت فیسبوک به عنوان مالک واتساپ پیش از عرضه عمومی این سرویس، نسخه آزمایشی آن را برای تعداد محدودی از کاربران عرضه کرد تا اشکالات آن شناسایی و برطرف شوند.

با این سرویس کاربران واتساپ به اتاق‌های گفتگوی Facebook Messenger رهنمون شده و در آنجا کنفرانس ویدئویی خود را ایجاد کرده و کاربران مورد نظر را به آن دعوت می‌کنند. اتاق‌های گفتگوی ویدئویی می‌توانند مستقیما در خود واتساپ هم ایجاد شوند.

در روزهای گذشته و پس از محبوبیت روزافزون تماس‌های ویدئویی در شرایط دورکاری و قرنطینه کرونا، واتساپ امکان تماس ویدئویی همزمان با 8 نفر را ایجاد کرده بود.

در ماه میلادی گذشته مارک زاکربرگ موسس و مدیر شرکت فیس‌بوک خبر امکان ایجاد اتاق‌های گفتگو در Facebook Messenger را اعلام کرد و گفت که امکان استفاده از این ویژگی جدید در دیگر برنامه‌های این شرکت مانند واتساپ و اینستاگرام هم ممکن خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید