کارشناس ژاپنی: پاندمیک کرونا چه بسا سال‌ها ماندگار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

«پاندمیک کرونا، چه بسا چندین سال ادامه یابد» کارشناس اقتصادی ژاپن با بیان این عبارت در روز جمعه 15 مه، عنوان ساخت که کشورش باید تست‌های تشخیص کرونا را در شمار زیاد، اجرا کرده و بسته‌های حمایت مالی سخاوت‌مندانه‌تری را دراختیار خانوادهای ژاپنی قرار دهد؛ آن‌هم در زمانی که هیچ یک از بخش‌های حیاتی و مهم جهان از تاثیرهای منفی بر جای مانده از کرونا، بی‌نصیب نمانده است.

این بیان در پی تازه‌ترین موضع سازمان جهانی بهداشت در روز پنجشنبه 14 مه، در خصوص پاندمیک مرگبار کرونا با این محتوا بود که «ویروس کرونا مانند ویروس‌های پیش از آن، چه بسا برای همیشه با ما همراه باشد».

کیشیرو کوبایاشی که سه‌شنبه گذشته به عنوان عضوی از کمیته مشورت‌دهی به دولت ژاپن در مورد تدابیر مربوط به مبارزه با کرونا، منصوب شد، عنوان ساخت که دولت قادر است، بودجه لازم برای هزینه‌سازی‌های کلان در مقابله با تاثیرات منفی شیوع کرونا را از طریق صدور هرچه بیشتر اوراق بهادار، تامین کند که بانک مرکزی ژاپن قادر است با خریداری آن‌ها، مانع بالارفتن نرخ بهره‌های درازمدت گردد.

کوبایاشی که کارشناس اقتصادی موسسه خصوصی پژوهش‌های سیاسی توکیو است در گفتوگو با رویترز همچنین خاطرنشان نمود: «این کار ممکن است تا 4 سال زمان ببرد» که اشاره به زمان لازم برای تولید واکسن یا داروی اثربخش برای مقابله با کرونا و توزیع آن است.

صد هزار ین در ماه

او توضیح داد که این امر بیانگر ضرورت اجرای تدابیر قدرت‌مندانه‌تر برای کمک به اقتصاد ژاپن در راستای جلوگیری از بروز رکودی دیرپا و شدید می‌باشد؛ به طوری که می‌توان مبالغی بالغ بر 100 هزار ین (934 دلار) در ماه را به هر فرد ژاپنی اختصاص داد که دچار کمبود شدید درآمد ناشی از شیوع کرونا شده است.

کوبایاشی افزود که هزینه این برنامه برای دولت تا 24 تریلیون ین خواهد رسید اما نکته مهم‌تر، تلاش برای کاستن از حالت نگرانی عمومی ناشی از کرونا و پیامدهای آن می‌باشد.

بیش از 300هزار جان باخته

فراموش نباید کرد بر اساس برآورد فرانس‌پرس مبتنی بر آمار رسمی، پاندمیک کرونا تا ساعت 20:30 به وقت گرینویچ پنجشنبه 14 مه، جان بیش از 300 هزار نفر را در سراسر جهان ستانده که متجاوز از 240 هزار تن از جان باختگان از اروپا و آمریکا هستند.

برآورد جمعی از این قرار است که شمار جان‌باختگان در سراسر دنیا بالغ بر 300140 مورد (از میان 4403714 مبتلا به کووید 19) شده که 162654 جان‌باخته در قاره اروپا هستند که با 1.825812 مورد ابتلاء، متحمل بیشترین زیان ناشی از کرونا شده است. آمریکا با 85194 مورد مرگ و میر، رکورد‌دار شمار جان‌باختگان است و پس از آن بریتانیا (33614 مورد)، ایتالیا ( 31368 مورد)، فرانسه (27425 مورد) و اسپانیا ( 27321 مورد) قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید