احمدی‌نژاد خواستار رسیدگی قضایی به پرونده ناوچه کنارک شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری سابق ایران روز جمعه 15 می 2020 با انتشار پیامی درباره حادثه ناوچه کنارک، تکرار این چنین حوادثی را پذیرفتنی ندانست و خواستار پیگیری این موضوع از سوی نهادهای امنیتی و قضایی شد.

این پیام که با تیتر " تکرار خطای انسانی در وقوع اینگونه حوادث پذیرفتنی نیست" منتشر شد، به نظر می‌آید اشاره‌ای به حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی هم در خود داشته باشد؛ حادثه‌ای که در آن در آسمان ایران دو موشک به پرواز مسافربری اوکراین شلیک و 176 نفر خدمه و مسافر آن کشته شدند و ایران آن را ناشی از "خطای انسانی" دانست.

محمود احمدی‌نژاد با اشاره به کشته شدن 19 نفر از نیروهای نظامی ایران در حادثه شلیک ناوچه کنارک در آب‌های خلیج، خواستار اتخاذ تدابیری برای تضمین عدم تکرار اینگونه حوادث شد.

رئیس‌جمهوری سابق ایران در پیام خود نوشت: « مجدّانه از مقامات مسئول بویژه نهادهای نظارتی و قضایی انتظار دارم با رسیدگی دقیق به این ماجرا و مشخص نمودن دلایل بروز آن و اطلاع‌رسانی کامل به مردم، با عوامل مؤثر در وقوع این حادثه دردناک برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.»

او در ادامه افزود: « تکرار خطای انسانی در وقوع حوادثی از این دست قابل پذیرش نیست. مقامات تصمیم‌گیرنده باید تدابیری اتخاذ نمایند که تضمینی بر تکرار نشدن اینگونه سوانح باشد.»

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش ایران روز دوشنبه 11 می 2020 در بیانیه‌ای ضمن تشریح چگونگی بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک در منطقه عمومی آب‌های جاسک و چابهار، از کشته شدن 19 تن در این حادثه خبر داد.

طبق گفته روابط عمومی نیروی دریایی این شناور به وسیله یک موشک خودی به صورت اشتباهی هدف قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید