یک نماینده مجلس آمریکا: چین کرونا را عمدا منتشر کرد تا به همگان آسیب بزند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با انتقادات مکرر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالاتمتحده آمریکا از چین درباره نقش این کشور در انتشار ویروس کرونا، لیز چنی، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت که انتشار ویروس کرونا در سطح جهان یک تصمیم استراتژیک بود که چین اتخاذ کرده تا همگان را به بحران اقتصادی دچار کند.

خانم چنی در گفتگوبا برنامه "فاکس اند فرندز" که در شبکه فاکس‌نیوز پخش می‌‌شود، گفت: «چین به دلیل مشکلاتی که ایجاد کرد، دیگر نمی‌تواند جایی در میان کشورهای پیشرفته داشته باشد.»

او تاکید کرد که حزب کمونیست چین باید به دلیل انتشار عمدی کووید19 در سرتاسر جهان با هدف آسیب‌رساندن اقتصادی به دیگران، تحت تعقیب قرار گیرد.

لیز چنی در روزهای گذشته به عضویت کارگروهی در حزب جمهوری‌خواه آمریکا در آمد که برای توسعه طرح‌ها، افکار، سیاست‌ها و استراتژی‌های قانون‌گذاری برای مبارزه با تهدیدی که حزب کمونیست چین برای آمریکا ایجاد کرده، تشکیل شد.

چین و آمریکا مدت‌هاست به ویژه در سطح رئیس‌جمهوری اتهاماتی میان همدیگر رد و بدل می‌کنند. ترامپ چین را به انتشار عمدی کرونا با اهداف اقتصادی متهم می‌کند و همتای چینی‌اش را را متهم می‌کند که برای پرت کردن حواس مردم از آمار مرگ و میر در آمریکا، توپ را به زمین چین می‌اندازد.

ترامپ روز چهارشنبه 13 می 2020 چین را به انتشار عمدی کرونا متهم کرد و با اشاره تلویحی به اینکه چین به دلایل تجاری کرونا را منتشر کرده، در صفحه توئیترش نوشت: «به محض اینکه توافق تجاری امضاء شد، جهان با ویروسی مواجه شد که منشاء آن چین است.»

ترامپ بارها تاکید کرد که «همکاری با چین امری بسیار هزینه‌بر است...صدها توافق تجاری هم نمی‌توان مرگ انسان‌های بی‌گناه را جبران کند.»

رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه 14 می با تاکید بر اینکه در حال حاضر نمی‌خواهد با رئیس‌جمهوری چین حرف بزند، درباره اقدامات تلافی‌جویانه‌ای که ممکن است اتخاذ کند، توضیح داد: «چیزهای بسیاری وجود دارد که می‌توانیم انجام دهیم. می‌توانیم کل رابطه با چین را قطع کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید