نخست‌وزیر عراق: باید دستگاه مبارزه با تروریسم را از سیاست دور کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر جدید عراق پنج‌شنبه 14 ماه مه 2020 طی دیدار از مقر دستگاه مبارزه با تروریسم عراق تاکید کرد«دستگاه (مبارزه با تروریسم) را باید از دخالت در سیاست دور کرد».

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق پنج‌شنبه طی دیدار با سپهبد ستاد عبدالوهاب الساعدی و تعدادی دیگر از فرماندهان، افسران و وابستگان به دستگاه مبارزه با تروریسم این کشور بر اهمیت حفظ استقلال و تقویت توان و نقش این مؤسسه ملی در دفاع از حکومت عراق تاکید کرد.

الکاظمی همچنین با اشاره به چالش‌های امنیتی و ضرورت مقابله با بازماندگان گروه داعش با تمام توان و سعی در ناکام گذاشتن تلاش‌هایشان، بر ضرورت دور کردن دستگاه مبارزه با تروریسم از هر گونه دخالت در اموری سیاسی تاکید کرد.

دفاع از تظاهرکنندگان

از سویی سخنگوی وزارت دفاع عراق در شبکه «توئیتر» اعلام کرد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از فرماندهان ارتش کشورش خواسته است تا ساختار امنیتی موجود در «حفظ امنیت کشور و شهروندان عراقی» نقش ایفا کند.

سخنگوی وزارت دفاع عراق گفت که الکاظمی همچنین از فرماندهان ارتش خواسته تا «با حکمت و عقلانیت» با تظاهرات در این کشور رفتار کنند.

دفاع از حاکمیت عراق

این در حالی است که بنا به گفته احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق، محمد بحر العلوم نماینده این کشور در سازمان ملل‌متحد پنج‌شنبه تاکید کرده که اولویت‌های دولت متبوع او شامل دفاع از حاکمیت عراق، تقویت قانون اساسی و انحصار سلاح به دست دولت است.

بحرالعلوم نماینده عراق در سازمان ملل به نمایندگی از مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید این کشور در جلسه شورای امنیت بر اهمیت جلوگیری از تبدیل شدن خاک عراق از سوی دیگر کشورها به صحنه‌ جنگ یا پایگاهی برای حمله به کشور ثالث تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید