مارتین گریفتس: آتش‌بس در یمن بخشی از توافقی فراگیر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارتین گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن پنج‌شنبه 14 ماه مه 2020 با اعلام این‌که سازمان ملل‌متحد نقشه‌ راه واقع‌بینانه‌ای به طرف‌های یمنی ارائه داده است گفت که آتش‌بس اعلام شده در یمن جزئی از توافق فراگیرتری است.

به گزارش العربیه فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن ضمن ابراز تشکر از ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی بابت تمدید آتش‌بس در یمن افزود که دولت قانونی یمن و حوثی‌ها درباره پیشنهادهای بین‌المللی ابراز تمایل به همکاری کردند.

گریفتس ضمن ابراز نگرانی درباره تحولات اوضاع در جنوب یمن تاکید کرد که دولت قانونی یمن با نگاهی مثبت با راه‌حل‌های پیشنهادی تعامل می‌کند.

فرستاده سازمان ملل ضمن تاکید بر ضرورت دستیابی به توافق در یمن که منجر به تشکیل دولت منتخب شود از شورای انتقالی جنوبی خواست تا به اجرایی کردن توافق ریاض در یمن پایبند شود.

در راستای حمایت از مردم یمن پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد دوره سال جاری کنفرانس کشورهای کمک کننده به یمن را در اوایل ماه ژوئن 2020 و به طور مجازی برگزار خواهد کرد.

سعودی ضمن فراخوان کشورهای کمک کننده به یمن برای مشارکت در این کنفرانس خواستار آن شد تا از تلاش‌های انجام شده برای به موفقیت رساندن این «کنفرانس انسانی برزگ» حمایت شود.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) اعلام کرده بود که «فراخوان پادشاهی عربی سعودی برای برگزاری این کنفرانس در 2 ژوئن آینده در ادامه مشارکت‌ بشردوستانه و توسعه آن در جهان و به ویژه در یمن صورت می‌گیرد».

دوره قبلی کنفرانس حمایت مالی از طرح پاسخ انسان‌دوستانه به یمن در سال 2019 در ژنو و با حضور معین عبدالملک نخست وزیر دولت قانونی یمن برگزار شد که طی آن دولت قانونی یمن لیستی از نیازهایش با سقف حمایت مالی بالغ بر 4.2 میلیارد دلار را ارائه داد و به 3.52 میلیارد دلار حمایت مالی دست یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید