ترامپ: اظهارات هشدارآمیز فاوچی قابل قبول نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 13 ماه مه 2020 با ابراز تعجب درباره هشدارهای آنتونی فاوچی اپیدمیولوژیست کاخ سفید و مسئول بهداشت عمومی ایالات متحده آمریکا درباره بازگشایی اقتصاد این کشور اظهارات او در این خصوص را قابل قبول نداست.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بیان این‌که کشورش تاکنون نزدیک به 10میلیون تست تشخیص کرونا انجام داده است ابراز امیدواری کرد که دانش‌آموزان مدارس کشورش به زودی سر کلاس درس بروند.

ترامپ توضیح داد که«اظهارات فاوچی در رابطه با بازگشایی مدارس قابل قبول نیست». او همچنین گفت که با «دیدگاه منفی ارائه شده از سوی رئیس بانک مرکزی ایالات متحده» اختلاف نظر دارد.

ترامپ درباره معاونش، مایک پنس نیز با اشاره به این‌که دو نفر از اطرافیان او در کاخ سفید به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند گفت:« مدتی است که با پنس دیدار نکرده‌ام و برای مدتی دور از هم خواهیم ماند».

ترامپ: تعامل با چین بسیار پرهزینه است

از سویی ترامپ تاکید کرد که تعامل با چین بسیار پرهزینه است و در پاسخ به «العربیه» اظهار داشت « به دیدگاه لیندسی گراهام درباره مجازات چین احترام می‌گذارم و به بررسی آن خواهم پرداخت».

ترامپ همچنین در توئیتی بر شبکه توئیتر تاکید کرد که پس از امضای توافق تجاری، با شیوع ویروسی با منشأ چینی به جهان شوک وارد شده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که صد توافق تجاری قادر به جبران بی‌گناهانی که در پاندمی کرونا جان خود را از دست داده‌اند نیست.ایالات متحده آمریکا از نظر تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس جدید کرونا به سرعت صدرنشین کشورهای بسیار آسیب دیده جهان شد به طوری که تاکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 4 میلیون و 400 هزار نفر افزایش یافته است.

از سویی آنتونی فاوچی مسئول بهداشت عمومی در ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه درباره خطرات بازگشایی مدارس آمریکایی علیه کودکان هشدار داد و در همین راستا ترم پاییزه در سیستم آموزش عالی ایالت کالیفورنیا که در ایالات متحده آمریکا بزرگترین سیستم دانشگاهی است، حذف شد. این در حالی است که بررسی‌ها درباره امکان بازگشت مجدد دانش‌آموزان به سر کلاس‌های درس در آمریکا در جریان است.

برخی کشورهای جهان وارد اولین مرحله طرح بازگشایی مدارس شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید