ابراز نگرانی سازمان عفو بین‌الملل از احتمال اعدام مخفیانه چهار زندانی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان عفو بین‌الملل شامگاه چهارشنبه 13 ماه مه ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت نامعلوم 4 زندانی محکوم به اعدام در ایران، در باره خطر اعدام مخفیانه این زندانیان، هشدار داد.

این سازمان از مقامات ایرانی خواست تا بلافاصله حقیقت را درباره سرنوشت و محل نگهداری حسین سیلاوی، علی خسرجی و ناصر خفاجیان، زندانیان عرب اهوازی و هدایت عبدالله‌پور؛ زندانی کرد در ارومیه که هر چهار نفر آنها با خطر اعدام روبرو هستند، روشن کند.

این نهاد بین المللی در بیانیه‌ای گفته است: «امتناع مقامات از ارائه اطلاعات به خانواده‌های این زندانیان»، ترس از این که آنها در معرض خطر شکنجه یا اعدام پنهانی قرار بگیرند را افزایش داده است».

عفو بین الملل از رژیم ایران خواسته است تا هرگونه اقدام برای اجرای حکم اعدام آن‌ها را متوقف و در پرونده‌های آنان تجدید نظر و بازنگری کند».

عفو بین الملل گفته است، محاکمه‌های این 4 زندانی را به شدت «ناعادلانه و با وجود ادعاهای جدی شکنجه آنان، به اعدام محکوم شده‌اند.

سه سال پیش على خسرجى، 27 ساله، حسین سیلاوى، 31 ساله و ناصر خفاجيان ، 34 ساله به اتهام همکاری و شرکت در حمله مسلحانه به یک مرکز انتظامی در اهواز به اعدام محکوم شدند.

متهم چهارم هدایت عبداللەپور، زندانی سیاسی از کردستان ایران است او نیز از زندان ارومیه به جای نامعلومی انتقال داده شده است.

هدایت عبداللە‌پور به اتهام شرکت در یک درگیری میان نیروهای حزب دمکرات کردستان ایران و سپاه پاسداران به اعدام محکوم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید