آشنایی با شرایط جدید سفر در فرودگاه‌های دبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در شرایطی که بسیاری از کارشناسان در سراسر جهان و سازمان‌های بهداشتی و در راس آنها، سازمان جهانی بهداشت پیش بینی کرده‌اند که ویروس کرونا تا مدت زیادی با ما همراه بوده و تبدیل به ویروسی می شود که همچون ویروس ایدز با انسان همزیستی داشته باشد، چندین فرودگاه، شرکت‌، مراکز گردشگری و دیگر مراکز تجاری در جهان ر صدد اعمال پروتکل‌های محدود کننده و اقدامات تازه‌ای برای تطبیق با شرایط کرونایی هستند.

در حالی که دولت‌ها، فرودگاه‌ها و خطوط هوایی در سرتاسر جهان سرگرم بررسی تدابیر ایمنی موقت برای از سرگیری سفرهای هوایی از جمله اندازه گیری اجباری دمای بدن و حفظ فاصله گذاری میان مسافران هستند، ویل گریفیس، مدیر اجرایی شرکت فرودگاه‌های دبی که مدیریت اداره امور این فرودگاه را بر عهده دارد، تأکید کرد، اندازه گیری دمای بدن مسافر و استفاده از ماسک، صحنه‌ای تکراری خواهد بود که در فرودگاه‌ها، به هدف محدود کردن شیوع ویروس کرونا، مشاهده خواهد شد اما فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند، هزینه سفر هوایی را افزایش دهد.

افزایش بهای بلیط

گریفیس افزود: «ما باید برای محافظت از مسافران و خدمه خود، اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.»

او با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی در تحلیل نهایی، پس از بهبود بازار تقاضا، به صورت عامل کند کننده رشد این بخش عمل خواهد کرد، خاطر نشان کرد: «اگر بخواهیم به فاصله گذاری اجتماعی پایبند باشیم ، قادر نخواهیم بود با انرژی کار کنیم که به هیچ وجه با ظرفیت کاری اصلی ما، تناسب داشته باشد.»

او همچنین افزود: «فاصله گذاری اجتماعی در صورتی که خطوط هوایی برای خالی ماندن برخی صندلی‌ها، ملزم به فروش بلیط‌های کمتری باشند، می‌تواند باعث افزایش بهای بلیط هواپیما گردد.

گریفیس در ادامه عنوان داشت، تا زمانی که واکسن دارو یا ابزار قابل اطمینان و سریعی برای تشخیص ویروس در دسترس نباشد، پروتکل های لازم برای کاهش خطر ابتلاء به کووید 19، انجام خواهد شد.

به نظر گریفیس، با توجه به این حقیقت که کشورهایی که ویروس را تحت کنترل در آورده، برای بازگشایی مرز با یکدیگر به توافق رسیده‌اند، در آینده نزدیک بر میزان تقاضا برای سفر هوایی خواهد افزود اما به هیچ وجه نمی‌توان تاریخی برای عادی شدن سفر و بازگشت آن به سطوح پیش از کرونا، معین کرد.

شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان

شایان ذکر است که فرودگاه بین المللی دبی، یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان است و همزمان با اعمال پروتکل های سخت گیرانه برای مهار کووید 19 در دبی، خدمات مسافری در اواخر ماه مارس به حالت تعلیفق درآمد.

امارات متحده عربی سپس اجازه برخی پروازههای بازگشت مهاجران را داد و از شدت دیگر پروتکل ها کاست اما روشن نیست که پروازها چه زمان به وضعیت عادی باز خواهندگشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید