ناکام گذاشتن حمله شبه‌نظامیان حوثی در البیضاء و کشته‌شدن فرماندهان برجسته آنها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش یمن سه‌شنبه 12مه، حمله شبه‌نظامیان كودتاگر حوثی به مناطقی در جبهه قانیه واقع در شمال استان الیضاء (مركز یمن) را دفع كردند.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن به نقل از سرتیپ احمد النقح فرمانده تیپ 117 پیاده نظام، تاکید کرد: «نیروهای ارتش ملی، حمله شبه نظامیان حوثی در دو منطقه از جبهه قانیه را خنثی کردند».

Advertisement

او خاطرنشان کرد که نیروهای ارتش طی روزهای گذشته، کلیه تحرکات شبه‌نظامیان حوثی و تمرکز نیروی آنها را زیر نظر داشتند.

سرتیپ النقاح با تأکید بر این که شبه‌نظامیان حوثی در طول نبردها، متحمل تلفات سنگین جانی و زیان‌های تجهیزاتی شدند، خاطرنشان کرد: نیروهای ارتش توانستند مقادیر زیادی سلاح و مهمات گوناگون را از این شبه‌نظامیان، باز پس بگیرند.

این فرمانده ارتش یمن با تاکید بر این که «بیشتر عناصر شبه‌نظامیان حوثی از کودکان، افراد ضعیف و ساده لوح، عضوگیری شده‌اند» از سرپرستان خانواده‌ای ساکن مناطق زیر کنترل شبه‌نظامیان حوثی خواست تا ضمن حفاظت از فرزندان خود، نگذارند آنها شکار شبه‌نظامیان حوثی شده و در نبردهای محکوم به شکست آنها، مشارکت داده شوند.

پیش از این، منابع نظامی تأکید کرده بودند که ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی از جمله فرماندهان میدانی، در جریان نبردهای شدید در جبهه قانیه، کشته شدند.

به گفته این منابع، سرهنگ ابو ادریس، سرهنگ عبدالله العبادی و دو تن از فرماندهان به نام‌های فهد وجیه‌الدین و عبدالمجید علی المروعی در بین کشته‌شدگان هستند.

شبه‌نظامیان حوثی گاه و بیگاه به قوای ارتش ملی یمن در جبهه قانیه حمله می‌کنند که در راستای تلاش برای باز پس‌گیری مواضع سوق الجیشی است که در این اواخر از دست داده‌اند اما تمامی این عملیات‌ها، با شکست مواجه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید