شرکت هواپیمایی قطر همه سفارش خریدهایش را «سال‌ها» به تعویق می‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیر عامل شرکت هواپیمایی قطر روز چهارشنبه 13 می 2020 اعلام کرد این شرکت در حال گفت‌وگو با شرکت‌های سازنده هواپیما از جمله بوئینگ و ایرباس است تا سفارش‌هایش را «سال‌ها» به تعویق بیاندازد.

اکبر الباکر به روزنامه «ساوث چاینا مورنینگ پست» گفت: «در حال مذاکره با آنها (بوئینگ و ایرباس) هستیم. نمی‌خواهم در این‌باره چیزی بگویم. بله، برای سال‌ها به تعویق خواهد افتاد.»

هنوز تعداد هواپیماهایی که شرکت هواپیمایی قطر درخواست کرده تحویل آنها را سال‌ها به عقب بیاندازد، مشخص نیست، اما براساس گزارش‌ها هواپیمایی قطر سفارش خرید 200 فروند هواپیما به بوئینگ و ایرباس داده بود.

مدیرعامل خطوط هواپیمایی قطر روز دوشنبه 11 می 2020 اعلام کرده بود شرکت تحت مدیریتش برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا و رسیدن به سطح پیش از کرونا به 4 سال زمان نیاز دارد.

اکبر الباکر گفت که این شرکت پیش‌بینی می‌کند در دو ماه آینده حداکثر 60 درصد صندلی‌های پروازهای این شرکت پر شود و این شرکت به روند بازسازی شبکه خود ادامه خواهد داد ولی برای انجام این کار به 4 سال زمان نیاز است.

اکبر الباکر تاکید کرد: «اگر قبل از سال 2023/2024 اتفاقی رخ دهد، خیلی تعجب خواهم کرد.»

این شرکت هواپیمایی که متعلق به دولت قطر است، از ماه جاری پروازهایش به برخی مقصدها که به دلیل کرونا لغو شده بودند را از سر خواهد گرفت. این شرکت در ماه آوریل اعلام کرد حقوق کارمندان سطح متوسط و رده بالای خود را به مدت 3 ماه نصف می‌کند. این کاهش حقوق اگرچه به صورت موقت اجرا می‌شود ولی شرکت هواپیمایی قطر گفته براساس شرایط اقتصادی ممکن است، آن را تمدید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید