دانشمند مشهور ایتالیایی: ‌کرونا ضعیف شده و احتمالا بزودی ناپدید می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پروفسور جوزپه رموزی « Giuseppe Remuzzi »، یکی از مشهورترین دانشمندان با تجربه اروپایی در بیماری کرونا و مدیر موسسه تحقیقات دارویی در شهر میلانو ایتالیا، روز سه‌شنبه 12 مه در مصاحبه‌ای گفت، ویروس کرونا به شدت ضعیف شده و احتمالا به زودی ناپدید خواهد شد.

این بیماری که از چهار ماه پیش در چین ظاهر شد، تاکنون باعث مرگ نزدیک به 300 هزار نفر در سراسر جهان شده است .

پروفسور ایتالیایی که کشورش بيشترين تلفات را ىر سطح اروپا از این بیماری متحمل شد، گفت، ممکن است بیماری کرونا حتی قبل از تولید واکسن، ناپدید شود زیرا بیماری روز به روز در حال ضعیف‌تر شدن است.

او در مصاحبه با کانال تلویزیونی ایتالیایی«La7»، گفت، وضعیت افرادی که جدیدا به این ویروس مبتلا شدند با کسانی که یک ماه پیش مبتلا شده بودند، بسیار متفاوت است، زیرا این ساختار خود ویروس نیز ضعیف شده به طوری که مبتلایان جدید این بیماری که به مراقبت ویژه نیاز دارند، بسیار کم شده است.

پروفسور جوزپه به کاهش چشمگیر بیماران کرونایی در ایتالیا اشاره کرد که از نظر تعداد به شدت کاهش یافته‌اند.

او اظهار داشت: «هنوز علت کاهش بیماری ناشی از این ویروس را دقیقا نمی‌دانم چرا که ما هنوز واکسنی برای این بیماری نیافته‌ایم اما به نظر من دلیل کاهش شمار بیماران و افزایش تعداد شفا یافتگان این بیماری باعث مصونیت بیشتر در برابر این بیماری شده است، بنابراین ممکن است با گذشت زمان و با تولید واکسن این بیماری به کلی ناپدید شود».

جوزپه با اشاره به تغییراتی که در شکل ویروس کرونا و تاثیرات آن روی بیماران مشاهده کرده اشاره کرد و گفت: «این تغییرات بسیار مهم است و اگر اوضاع به همین منوال ادامه پیدا کند بیماری همه‌گیری کرونا متوقف می‌شود».

پروفسور ایتالیایی خاطرنشان کرد: «واکسنی که توسط تعدادی از کشورها برای مقابله با کرونا قرار است تولید شود، نه تنها ویروس کرونا را از بین خواهد برد بلکه در آینده از ابتلای انسان به ویروس‌های دیگری جلوگیری خواهد کرد.

او افزود:« در حال حاضر موثرترین درمان برای مبارزه با ویروس کرونا، استفاده از «پلاسمای» استخراج شده از خون بهبود یافتگان از این بیماری است به این شکل که مقداری از خون یک بیمار بهبود یافته کرونایی به بیماری که بستری است تزریق می‌شود در نتیجه این پلاسما سیستم ایمنی بدن بیمار را تقویت و بیمار را از مرگ حتمی نجات می‌دهد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید