تجمع اعتراضی معلمان بازنشسته در مقابل وزارت کار در تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران روز چهارشنبه 13 مه از تجمع شماری از فرهنگیان که اکثراً بازنشسته هستند، مقابل اداره تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تهران خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از معلمان که اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان هستند، مقابل اداره کل تعاون وزارت کار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از حاضران در تجمع در ارتباط با مطالبات خود و همکارانش به این خبرگزاری گفته است: «ما از اداره کل تعاون درخواست داریم به اوضاع مالی و تخلفات مسکن فرهنگیان رسیدگی کند؛ 19 سال است که بلاتکلیف و سرگردانیم؛ تعاونی مسکن تعهدات خود را در قبال اعضا انجام نمی‌دهد و خانه‌های ما را تحویل نداده‌اند؛ تعداد محدودی از این خانه‌ها که تحویل شده است، ناقص و پر از کاستی است».

این معلم بازنشسته با بیان اینکه اعضای تعاونی مسکن حدود 400 نفر هستند، می‌گوید: «ما 19 سال پیش به امید خانه‌دار شدن عضو تعاونی شدیم؛ اکنون اکثریت اعضا دیگر بازنشسته شده‌اند ولی هنوز از خانه خبری نیست.»

حاضران در تجمع می‌گویند: «اداره کل تعاون و وزارت کار باید با قاطعیت به موضوع ورود کرده و به معلمان پاسخ بدهند که چرا خانه‌ها در این مدت طولانی تحویل نشده است».

گفتنی است که قشر معلمان و فرهنگیان در ایران طی دو سال گذشته چند بار اعتصاب سراسری کرده‌اند، آخرین اعتصاب و تجمع سراسری دوم ماه مه 2019 برابر با ۱۲ اردیبهشت 98 که به مناسبت روز معلم برگزار شده بود. این تجمع و اعتصاب در بیش از 15 استان اتفاق افتاد و شماری از معلمان ایران در این تجمع‌ها بازداشت شدند.

افزایش سهم فرهنگیان و دانش آموزان از بودجه، بهبود وضعیت بیمه و اعمال طرح رتبه بندی فرهنگیان از جمله خواست‌های معلمان در اعتراض‌های سال 2019 بوده است. در اعتصاب‌های قبلی نیز معلمان معترض علاوه بر افزایش دستمزد خواستار آزادی معلمان بازداشتی و توقف روند پولی سازی آموزش در ایران بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید