تاکید پادشاهی عربی سعودی بر حمایت از ثبات بازارهای جهانی نفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه 12ماه مه 2020 بر حمایت از ثبات بازارهای جهانی نفت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی جلسه مجازی شورای وزیران سعودی شامگاه سه‌شنبه از طریق تماس‌های ویدیوئی و به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی برگزار شد.

در این جلسه ملک سلمان پادشاه سعودی اعضای شورای وزیران را از محتوای تماس تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مطلع ساخت که طی آن بر روابط تاریخی و استراتژیک میان دو کشور دوست و اصرار بر ادامه تلاش‌های مشترک برای تقویت امنیت و ثبات منطقه تاکید شده است.

شورای وزیران سعودی همچنین آخرین تحولات مربوط به پاندمی شیوع کرونا و تلاش‌های انجام شده برای کنترل آن در سطح‌های محلی و بین‌المللی را مورد پیگیری قرار داد.

از سویی ماجد القصبی سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی در بیانیه‌ای به خبرگزاری سعودی گفت شورای وزیران بر تلاش‌های سعودی برای حمایت از ثبات در بازارهای جهانی نفت تاکید کرد.

القصبی در این رابطه به طرح‌ سعودی برای کاهش تولید نفت در چارچوب توافق اوپک پلاس و همچنین تصمیم داوطلبانه اخیر این کشور برای کاهش بیشتر روزانه یک میلیون بشکه‌ از میزان تولید نفت سعودی اشاره کرد که با هدف ایجاد تعادل در بازارهای جهانی نفت اتخاذ می‌شود.
او گفت که هدف پادشاهی عربی سعودی از این کاهش بیشتر در میزان تولید نفت، تشویق کشورهای مشارکت کننده در توافق اوپک پلاس و سایر کشورها است تا به میزان درصدهای کاهش تولید خود در چارچوب توافق اخیر پایبند بمانند.

سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی افزود که این اقدام سعودی در راستای تلاش‌های ریاض برای حمایت از ثبات در بازارهای انرژی جهان صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size