اپیدمیولوژیست کاخ سفید درباره کاهش تدابیر قرنطینه‌‌ای در این کشور هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی فاوچی اپیدمیولوژیست مشاور کاخ سفید که مسئولیت اصلی رهبری کمیته بحران آمریکا در مبارزه با ویروس جدید کرونا را بر عهده دارد سه‌شنبه 12 ماه مه 2020 ضمن هشدار درباره پیآمدهای «بسیار خطرناک» در صورت بازگشایی کشور و فعال‌سازی سریع چرخه اقتصاد آمریکا، درباره تعداد فوتی‌های اعلام شده در ایالات متحده نیز ابراز تردید کرده گفت احتمالا «بیش از» آمار رسمی ارائه شده باشد.

به گزارش خبرگزاری‌ها آنتونی فاوچی در گزارشی به مجلس سنای آمریکا گفت چنانچه ایالت، شهر یا منطقه‌ای تصمیم به بازگشایی گرفته و فعالیت‌های اقتصادی را پیش از فراهم شدن شرایط لازم به ویژه کاهش مستمر تعداد مبتلایان طی مدت 14 روز، از سرگیرد « پیآمدها ممکن است بسیار خطرناک‌تر باشند».

آنتونی فاوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار ایالات متحده خطاب به کمیته مجلس سنای آمریکا هشدار داد که ایالت‌ها باید از توصیه‌های کارشناسان بهداشتی پیروی کرده و برای دستیابی به دلایلی از آنها برای بازنگری در تعداد موارد جدید ابتلای به کرونا قبل از بازگشایی و فعالیت مجدد اقتصادی منتظر بمانند.

فاوچی به کمیته بهداشت، آموزش، کار و دستمزد در مجلس سنا گفت تلاش‌هایی که دولت آمریکا برای مقابله با ویروس کشنده کرونا و بیماری کووید - 19 انجام می‌دهد باید بر تدابیر بهداشت عمومی، پیشگیری از انتشار ویروس و کنترل آن متمرکز باشد.

فاوچی پس از آنکه در کاخ سفید با افراد مبتلا به ویروس کووید -19 در تماس بوده خود را قرنطینه خانگی کرده و گزارش خود در این‌باره را از راه دور و از محل اقامت‌گاهش به اطلاع کمیته مجلس سنای آمریکا رساند.

اپیدمیولوژیست کاخ سفید در این‌باره همچنین به مشارکت میان دو بخش دولتی و خصوصی کشورش برای دست‌یابی به واکسن‌هایی برای کرونا اشاره کرد و توضیح داد که این روند ممکن است بین 12 تا 18 ماه به طول انجامد.

او همچنین به نتایج کم برخی از داروها برای درمان کرونا اشاره کرد و در این‌باره به «تجربیاتی در سطح بین المللی برای دستیابی به درمان‌هایی برای کرونا» اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید