.
.
.

آمریکا 1900 جان باخته جدید بیماری کرونا و چین 7 مورد ابتلا جدید را ثبت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز تا ساعت 00:30 (به وقت گرینویچ) چهارشنبه 13 مه، ایالات متحده 1،894 مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را ثبت کرده است که این تعداد، تعداد جان باختگان این کشور را به 82246 نفر می‌رساند، در حالی که چین 7 مورد جدید از ابتلا به کووید 19 را در داخل ثبت کرده است.

آمار ایالات متحده نشان از افزایش حاد شمار مرگ و میر در این کشور که رکورد دار بیشترین شمار جان باختگان اسن را نشان می‌دهد.

افزایش تعداد مرگ و میر در حالی صورت می‌گیرد، که شمار جان باختگان ناشی از کوپید -19 در روزهای یکشنبه و دوشنبه به زیرهزار نفر کاهش یافته بود.

براساس داده‌های دانشگاه بالتیمور، شمار موارد تایید شده ابتلاء به کرونا در آمریکا به 1،367.927 مورد رسیده است.

این درحالی است که مقامات بهداشت و درمان چین، امروز چهارشنبه 13 مه عنوان کردند که این کشور در سه شنبه 12 ماه مه، هفت مورد جدید ابتلاء به کرونا ویروس را در سرزمین اصلی خود ثبت کرد درحالی که روز پیش از آن تنها یک مورد ابتلاء ثبت شده است.

شش مورد ازمبتلایان جدید از داخل و در استان جیلین در شمال شرقی چین هستند. کمیته ملی بهداشت در بولتن روزانه خود اعلام کرد که موارد ابتلاء وارد شده از خارج از کشور در شانگهای رصد شده‌اند.

چین همچنین در 12 ماه مه، 8 مورد جدید ابتلاء بدون علائم را ثبت کرد در حالی که روز پیش از آن 15 مورد بدون علائم ثبت شده بود.

در این گیر و دار، دموکرات‌ها در کنگره ایالات متحده ، روز سه شنبه 12 مه از بسته هزار میلیارد دلاری برای بهبود اقتصادی، رونمایی کردند که بزرگترین بسته حمایتی است که تا کنون، برای مقابله با پیامدهای ویروس کرونا و تأمین هزینه های اضطراری برای میلیون ها خانوار آمریکایی، اعلام شده است.

این لایحه با عنوان «قانون قهرمانان» در مجلس نمایندگان، مطرح شد که دموکرات ها اکثریت را در دست دارند و انتظار می رود این هفته به آن رای دهد.

اما این قانون که در 1815 صفحه تدوین شده، با مخالفت فوری مجلس سنا روبر و شد که زیر کنترل جمهوری خواهان است؛ به طوری که اعضای برجسته سنا بر این باورند که نیازی به دور تازه ای از تامین بودجه فوق العاده نیست.

دونالد ترامپ پیشتر گفته بود که مخالف شتاب زدگی در تصویب قوانین جدید مرتبط با بحران کرونا است.

شایان ذکر است که ترامپ در ماه‌های اخیر، چهار قانون را برای کاهش اثرات منفی ویروس کرونا امضا کرده است؛ از جمله «قانون کایرز» یا "قانون کمک، بازیابی و امنیت اقتصادی» که در ماه مارس تصویب شده و شامل یک بسته بسیار بزرگ حمایتی به ارزش 2.2 تریلیون دلار می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم