سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با کرونا در یمن بیمارستان‌های شناور اعزام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت از پیشنهادهای بین المللی برای ارسال كشتی‌های مجهز به بیمارستان پرده برداشت.

این بیمارستان‌ها به منظور پشتیبانی از یمن در مقابله با بیماری با كرونا به ویژه در استان‌های عدن و المکلا، برنامه ریزی شده‌اند.

این موضوع در اظهارات الطاف موسانی، نماینده سازمان جهانی بهداشت در یمن در ویدئو کنفرانس با دکتر نجیب العوج وزیر برنامه ریزی و همکاری‌های بین‌المللی دولت قانونی یمن به هدف بررسی طرح‌های مربوط به نحوه پاسخ به وضعیت ناشی از کرونا، همسوسازی منابع و تأمین نیازهای سیستم بهداشتی برای مقابله با همه گیرکووید 19 مطرح گردید.

از جمله این پیشنهادات، ایجاد اتاق اضطراری مدیریت و توزیع کمک ها و مشارکت های گوناگون سازمان جهانی بهداشت، تسهیل دسترسی به آنها و هماهنگی روشهای مهارپاندمیک کرونا می باشند.

خبرگزاری دولتی یمن به نقل از نماینده این سازمان در یمن، ورود 14 هزار نمونه تست اضافی و 1100 محلول های آزمایشگاهی ویژه ویروس کرونا را مورد تاکید قرار داد.

از دیگر موارد مطرح شده در این گفت‌وگوی از طریق ویدئو، تلاش های سازمان جهانی بهداشت برای تأمین نیازهای یمن، در صدر فهرست اقدامات سازمان با ارائه پشتیبانی از طریق صندوق پاسخ بشردوستانه وابسته به سازمان ملل متحد و همچنین تعریف نیازهای خاص یمن از طریق دفتر اصلی در ژنو و ارائه آنها برای کلیه جهات اهدا کنندگان در سطح بین‌المللی بود.

این گفت و گو در پی اعلام عدن به عنوان شهری آلوده به انواع همه گیرها و بیماری ها، به ویژه کرونا و دیگر امراض عفونی از سوی دولت قانونی یمن صورت گرفت. مقامات بهداشت یمن عصر دوشنبه 11 مه، اعلام کردند که مجموع موارد قطعی ابتلاء به کرونا در یمن از 10 آوریل، به 56 مورد رسیده که (9) مورد جان باخته و یک مورد نیز بهبود یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید