یکی از مزدوران وابسته به ترکیه در لیبی: اسلحه‌مان را رها کردیم زیرا ما را فریب دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یکی از مزدوران سوری وابسته به شبه نظامیان اسلامگرا که بوسیله ترکیه برای جنگ در کنار نیروهای دولت الوفاق به لیبی اعزام شده، از بروز وضعیت شورش و سرپیچی از دستورات در میان این عناصر در طرابلس، پس از فریب دادن و فرستادن آنها به کام مرگ و نابودی در ازای دریافت حقوق و مزایای توهمی و غیر واقعی خبر داد.

این مزدور در تماس تلفنی ضبط شده با یکی از دوستانش که از سوی حساب کاربری وابسته به گروه های اپوزیسیون سوریه منتشر گردید، گفت: «من در حال حاضر در طرابلس هستم. مطالبی که در خصوص دستمزدهای 2 هزار دلاری پیکار جویان سوری مطرح شده، حقیقت ندارد.»

او تاکید کرد این حقوق و مزایا، چیزی در حدود 4 هزار لیره سوری (566 دلار) است و کسی که پارتی داشته باشد، تا 6 هزار لیره (849 دلار) می‌گیرد.
این مزدور سوری با اشاره به این که همکارانش همه روزه در معرض کشته شدن هستند، افزود که آنها را در مراکز نزدیک به مناطق حضور ارتش لیبی و در خط آتش استقرار داده‌اند که همواره در معرض آتش خمپاره قرار دارد تا جایی که اصابت خمپاره به یکی از مراکز این عناصر 6 کشته از میان این پیکار جویان برجای گذاشت.

این مزدور تأکید كرد، آنها دچار سر خوردگی شده و وضعیت شورش و سرپیچی از دستورات در میان جنگجویان سوری دیده شده و آنها دیگر تمایلی به ادامه ماندن در لیبی ندارند. او گفت سرخوردگی تا حدی است که جنگ را رها کرده و سلاح های خود را تحویل داده و در انتظار بازگردانده شدن به سرزمین خود هستند.

در همین حال دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شنبه گذشته اعلام کرد از تلفات سنگین در میان عناصر مزدور سوریه که از سوی ترکیه برای اجرای عملیات نظامی در طرابلس به لیبی اعزام شده‌اند، خبر داده است. این نهاد گفت شمار کشته‌های سوری در لیبی به 268 پیکار جو رسیده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این زمینه افزود: «ترکیه هنوز هم مزدوران سوری را ازخاک سوریه به لیبی منتقل می‌کند و این کار برغم عدم تمایل کنونی اکثریت گروه های شبه نظامی سوریه به اعزام عناصر خود به لیبی با توجه به أوضاع میدانی حاکم بر لیبی می‌باشد».

این مرکز عنوان ساخت که شمار مزدوران انتقال یافته به لیبی به 8 هزار نفر رسیده و بیش از 3 هزار تن از آنها در حال گرفتن آموزش‌های نظامی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید