ویدیو؛ ترامپ از نحوه پرسش یک خبرنگار عصبانی و کنفرانس مطبوعاتی را ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه 11 مه از نحوه پرسش «Weijia Jiang» خبرنگار زن «سی. بی. سی» که ظاهرا آسیایی شرقی تبار است، خشمگین و کنفرانس مطبوعاتی را ترک کرد.

این خبرنگار زن از ترامپ پرسید، «مقایسه آمار مرگ و میر با سایر کشورها، چه اهمیتی دارد وقتی آمریکایی‌ها هر روز جان خود را از دست می دهند؟».

ترامپ به این خبرنگار پاسخ داد: «در همه کشورها مرگ و میر هست اما چرا آمریکایی‌ها بیشتر می‎‌میرند را باید از دولت چین بپرسی».

آنگاه ترامپ رو به خبرنگار دیگری کرد و برای پرسیدن سوالی خود را آماده کرد که دوباره «ویجیا جیانگ» برگشت و با کمی عصبانیت به ترامپ گفت: «چرا این حرف (از چین بپرس) را مخصوصا به من می‌گویی؟». ترامپ پاسخ داد:«من این را به شخص خاصی نمی‌گویم به هر كسی می گویم».

ترامپ پرسش این خبرنگار را زشت دانست در این حین خبرنگار دیگری از او سئوالی پرسید و ترامپ به خبرنگار دیگری به جای او پاسخ داد. این خبرنگار نیز از اینکه ترامپ به دیگری اولویت داد به نوبه خود تعجب كرد و بلاخره وقتی فضای کنفرانس مطبوعانی کمی غیر طبیعی شد ترامپ از خبرنگاران تشکر کرده و ناگهان کنفرانس مطبوعانی را ترک كرد.

خبر عصبانیت ترامپ از این سؤال و پیامدهای آن به سرعت در شبکه‌های اجتماعی گسترش یافت، از جمله حساب کاربری توییتر روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نوشت:«ترامپ کنفرانس مطبوعاتی در باره کرونا را به دلیل اینکه از نحوه سئوال یک خبرنگار آسیایی خوشش نیامد، ترک کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید