کشته شدن بیش از 279 تن از مزدوران ترکیه در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال حفتر روز دوشنبه 11 می اعلام کردند، بیش 279 تن از شبه نظامیان مسلح وابسته به ترکیه که با همکاری دولت اسلامگرای الوفاق به ریاست «فایزالسراج» از مناطق مختلف سوریه برای جنگ به لیبی اعزام شده‌اند، کشته شدند.

ببیشتر این مزدوران که در کنار شبه نظامیان دولت الوفاق می‌جنگند، در جبهه‌های اطراف طرابلس طی درگیری با ارتش ملی لیبی کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه از کشته شدن 11 مزدور سوری که توسط آنکارا برای جنگ علیه ارتش ملی لیبی به این کشور اعزام شده بودند، خبر داد.

به گزارش دیدبان حقوق بش سوریه آمار قربانیان شبه‌نظامیان مسلح سوری وابسته به ترکیه که در عملیات نظامی در لیبی به قتل رسیدند، تاکنون به 279 نفر رسیده است. در میان کشته‌شدگان کودکان کمتر از 18 سال نیز مشاهده شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه با بیان اینکه این کشته‌شدگان از تیپ «المعتصم»، گردان‌های «سلطان مراد»، «عقاب‌های شمالی»، «الحمزات» و «سلیمان شاه» بوده است، خاطرنشان کرد: «این کشته‌شدگان در جریان درگیری‌ها در محورهای محله صلاح الدین در جنوب طرابلس، محور الرمله در نزدیکی فرودگاه و محور پروژه «الهضبه» و سایر مناطق لیبیی مانند جبهه مصراته کشته شدند.

کشته شدن دومین فرمانده میدانی وابسته به ترکیه

بخش رسانه‌ای فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی، روز یکشنبه در صفحه رسمی فیس بوک خود از قتل یک فرمانده میدانی برجسته از شبه نظامیان طرفدار ترکیه در محور «عین زاره» در طرابلس خبر داد.

طبق گزارش حقوق بشر فرمانده محمد هنداوی، فرمانده «سپاه دوم»، که عضوی از مزدوران مسلح طرفدار ترکیه در لیبی است، خبر داد.

ترکیه هفته گذشته بیش از 260 مزدور را برای جنگ در داخل لیبی اعزام کرد. با اعزام این تعدادمزدوران ترکیه در لیبی به 8510 مزدور می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید