نخست وزیر بریتانیا از طرح پنج مرحله‌ای برای بازگشایی کشورش خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

چند ساعت پس از آن که بریتانیا اعلام کرد در آینده‌ای نزدیک کشور را بازگشایی و چرخه اقتصاد آن را به حرکت در خواهد آورد بوریس جانسون شامگاه یکشنبه 10 ماه مه 2020 اعلام کرد نقشه راهی عبارت از طرحی 5 مرحله‌ای برای مقابله با ویروس کرونا، کنترل آن، نجات مردم و بازگشایی کشور و راه‌اندازی مجدد چرخه اقتصاد را تدارک دیده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها بوریس جانسون ضمن اشاره به کاهش بسیار ضعیف تدابیر پیشگیری و قرنطینه گفت که طرح بازگشایی کشورش را به پارلمان ارائه خواهد داد. جانسون همچنین بر ضرورت افزایش تعداد تست‌های تشخیص کرونا تاکید کرد.

رسانه‌های بریتانیا صبح یکشنبه اعلام کردند که رئیس دولت طرحی 5 مرحله‌ای شامل 5 درجه هشدار درباره پاندمی کرونا و ما بین رنگ‌های سبز در ابتدا و در آخر قرمز رنگ برای تبیین میزان خطری است که کووید- 19 در مناطق مختلف بریتانیا باعث می‌شود را تهیه و تنظیم کرده است.

طبق این طرح و بنا بر سطح هشدار در مناطق مختلف بریتانیا به دولت این کشور اجازه داده خواهد شد تا محدودیت‌های بیشتری را برای کنترل انتشار ویروس کرونا اعمال کند.

هر چند که دیگر بخش‌های بریتانیا شامل ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی به اختیارات بیشتری برای محدود کردن تدابیر قرنطینه‌ عمومی دست‌یابی دارند اما پیش‌بینی می‌شود این اقدامات به طور عمومی هماهنگ با آن چیزی باشد که دولت بریتانیا اتخاذ خواهد کرد.

افزون بر این پیش‌‌بینی می‌شود که به شهروندان اجازه داده شود تا به تعداد روزانه بیش از یک بار منازلشان را برای انجام تمرین‌های ورزشی ترک کنند.

شایان ذکر است که اقدامات قرنطینه عمومی فعالیت‌های اقتصادی در بریتانیا را به طور کامل متوقف کرده و میلیون‌ها نفر را تاکنون و به مدت 7 هفته خانه نشین کرده است.

بوریس جانسون شامگاه یکشنبه در گفتکو با روزنامه «سان» بریتانیایی گفت:« این بخش خطرناک‌ترین است… موج شیوع کرونا را پشت سر گذاشتیم و اکنون باید با تمام توان برای اجرایی شدن کل این گام‌ها و به طور صحیح تلاش کنیم».

اضافه بر این رسانه‌هایی بریتانیا اعلام کردند که دولت این کشور از این پس شعار «در منزل بمانید» را به شعار « هوشیار باشید» تغییر خواهد داد و در این بین به همه کسانی که کار از منزل برای آن مقدور نیست این اجازه داد خواهد شد تا مادامی که فاصله‌گیری‌های اجتماعی را با جدیت رعایت کنند به سر کار خود در دفاتر و کارخانه‌ها بازگردند.

بنا به آمارهایی که توسط خبرگزاری‌ فرانس پرس و با استناد به منابع رسمی جمع‌آوری شده از زمان اولین ظهور ویروس کرونا در چین در دسامبر سال گذشته تا ساعت 16:35 یکشنبه بیش از 280 هزار تن جان خو را از دست دادند که از این تعداد نزدیک به 85 درصد در اروپا و ایالات متحده آمریکا فوت کرده‌اند.

بنا بر آمارها همچنین تاکنون از میان 4,052,677 نفر مبتلا به کرونا در جهان 280,011 تن جان خود را بر اثر اتبلا به بیماری کرونا از دست دادند.
در این بین 156,095 تن از میان 1,730,916 مبتلا در اروپا جان باختند که با این وجود اروپا به عنوان آسیب دیدترین قاره جهان از پاندمی کرونا شناخته شد.
از سویی مقامات بریتانیایی اعلام کردند که 269 مورد فوتی جدید در اثر ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده که با این وجود تعداد جان باختگان در این کشور به 31855 تن افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید