طالبان 17 زندانی دیگر دولت افغانستان را در ولایت بادغیس آزاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوسف احمدی یکی دیگر از سخنگویان گروه طالبان دوشنبه 11 مه در توییتی نوشت، 17 زندانی دیگر دولت افغانستان در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس از قید این گروه آزاد شدند. احمدی اضافه کرد که برای این افراد لباس و کرایه راه داده شد.

در همین حال، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در توییتی نوشت، دولت این کشور برای پیشرفت در روند صلح و جلوگیری از شیوع کرونا تا کنون 1000 زندانی طالبان را آزاد کرده و حالا نوبت طالبان است که روند رهایی زندانیان را سرعت بخشد.

همچنان طالبان نیز اعلام کرده که تا کنون 225 زندانی دولت افغانستان را آزاد کرده اند، اما شورای امنیت ملی این کشور می‌گوید افرادی که طالبان آزاد کرده همه شان نظامی نیستند.

فیصل هم‌چنان نوشت که در جریان خشونت‌های طالبان در دو هفته ماه رمضان 25 غیرنظامی کشته و 74 غیرنظامی دیگر به شمول زنان و کودکان در سراسری افغانستان زخمی شدند.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان علاوه کرد، خشونت‌های طالبان علیه مردم افغانستان نسبت به هفته قبل 33 درصد افزایش یافته است. طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

گفتنی است که آمریکا، سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ناتو و حکومت افغانستان همواره از گروه طالبان خواسته که سطح خشونت‌ها را کاهش دهند.

هم‌چنان این مبادله زندانیان در شرایطی رخ داده که شهر کابل امروز دوشنبه شاهد چهار انفجار پی‌هم بود. منابع خبری به نقل از مقام‌های امنیتی افغانستان گزارش دادند که در این انفجارها چهار نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید