استقبال امارات از برگزاری کنفرانس مجازی کشورهای کمک کننده به یمن در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی دوشنبه 11 مه 2020 از کنفرانس مجازی کشورهای کمک کننده به یمن که قرار است در ماه ژوئن 2020 و بنا به دستور خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی برگزار شود استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی با صدور بیانیه‌ای بر حمایت‌ از «این کنفرانس که با میزبانی پادشاهی عربی سعودی در 2 ژوئن و به طور مجازی در ادامه اقدامات این پادشاهی برای بسیج کمک‌ها و مشارکت‌های انسانی و توسعه‌ای جهانی برای یمن و ملت یمنی برادر برگزار خواهد شد» تاکید کرد.

در بیانیه وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات همچنین آمده است که این کنفرانس تاکیدی بر نقش پیشگام پادشاهی عربی سعودی در برداشتن درد و رنج‌های انسانی از برادران یمنی است.

حمایت از تمامی طرح‌های ابتکاری

در بیانیه وزارت خارجه امارات همچنین تاکید شد که دولت امارات متحده عربی از تمامی طرح‌های ابتکاری و تلاش‌های بی‌وقفه برای به موفقیت رساندن این کنفرانس بشر دوستانه بزرگ که در حمایت از روند توسعه در یمن است، حمایت می‌کند.

وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات همچنین بر آمادگی ابوظبی برای تقدیم هر آن‌چه یمن را قادر به تحقق شکوفایی، برداشتن درد و رنج‌های انسانی از دوش این ملت برادر و پاسخگویی به آرزوها و آرمان‌های آن در آینده‌ای بهتر و پایدار، خواهد کرد، تاکید کرد.

پادشاهی عربی سعودی یکشنبه 10 ماه مه 2020 اعلام کرد که ریاض در تاریخ 2 ژوئن 2020 میزبانی کنفرانس مجازی کشورهای کمک‌ کننده به یمن را بر عهده خواهد گرفت که با مشارکت سازمان ملل متحد برگزار خواهد شد.

در بیانیه‌ای که یکشنبه از سوی خبرگزاری رسمی سعودی منتشر شد آمده است که فراخوان پادشاهی عربی سعودی برای برگزاری این کنفرانس در ادامه مشارکت‌های انسانی و توسعه‌ای آن در سطح جهان و به ویژه درباره یمن است که پادشاهی عربی سعودی از نظر تاریخچه بزرگترین کشور کمک کننده به یمن به شمار می‌رود.

در این بیانیه همچنین آمده که سعودی به ویژه در پنج سال گذشته مساعدت‌های انسانی، امدادرسانی‌ها و کمک‌هایی را به پناهجویان یمنی تقدیم کرده و کمک‌هایی را برای توسعه این کشور از طریق بازسازی آن و کمک به بانک مرکزی آن انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید