ائتلاف عربی ادعاى حوثی‌ها مبنی بر طرد 800 سومالی از استان الجوف را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه 10 ماه مه 2020 ادعای حوثی‌ها مبنی بر این‌ که پادشاهی عربی سعودی 800 تبعه سومالی را از طریق استان الجوف به یمن طرد کرده را نادرست و بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ المالکی سخنگوی ائتلاف عربی افزود،این ادعاها تنها در ادامه اقدام‌ها و اعمال غیر انسانی شبه‌نظامیان تروریست حوثی علیه مهاجران از کشورهای آفریقایی به یمن است.

سخنگوی ائتلاف توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی در ماه آوریل 2020 اقدام به طرد و بیرون کردن اجباری و با زور سلاح بیش از 8000 نفر از مهاجران آفریقایی به یمن کرده و آن‌ها را به سوی خاک پادشاهی عربی سعودی راندند که از جمله آنها زنان و کودکان بودند.

المالکی اقدام حوثی در راندن مهاجران به سوی مرزهای سعودی را در راستای سوءاستفاده آنها از اوضاع پاندمی کرونا در جهان دانست که با هدف بر هم زدن امنیت و برانگیختن سازمان‌های بین‌المللی غیر دولتی انجام می‌شود.

سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی اما با این افراد مهاجر با انسانیت رفتار کرده و تمام خدمات لازم از جمله خدمات پزشکی، معیشتی و پناهگاه را در اختیار آنها قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید