کرونا و ازدحام گرسنگان در شهر ثروتمندان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اگر تصویری از صف مردمی که در یکی از کشورهای فقیر دنیا برای دریافت غذای مجانی ایستاده‌اند را ببنید، شاید متاسف شوید اما متعجب نخواهید شد. احتمالا باور نکنید اگر بدانید این عکس‌های این خبر در ژنو ثبت شده‌اند؛ یعنی در یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان.

روز شنبه 9 می 2020 بیش از هزار نفر از کارگران فقیر و مهاجران غیرقانونی در شهر ژنو ساعت‌ها در صف ایستادند تا یک وعده غذای مجانی دریافت کنند. این صف که طول آن بیش از یک کیلومتر اعلام شده، در مقابل یک باشگاه اسکی روی یخ تشکیل شد و داوطلبان در آن به تقدیم غذای مجانی به بیش 1500 نفر پرداختند. این افراد برای دریافت غذای مجانی از ساعت 5 صبح سر صف ایستاده بودند.

آنگرید بیرالا که مهاجری اهل نیکاراگوئه که ساکن شهر ژنو است و در این شهر کار نیمه‌وقت دارد، گفت: «با پایان ماه جیب من خالی می‌شود. ما باید صورتحساب‌ها، بیمه و همه چیز را بپردازیم.»

او درباره غذای مجانی که در ژنو توزیع می‌شود، گفت: «این بسیار خوب است، زیرا که به اندازه یک هفته غذا دریافت می‌کنیم. یک هفته راحت هستیم. نمی‌دانم هفته بعد چه کنم.»

نهاد خیریه کاریتاس سوئیس اعلام کرد که در سال 2018 بیش از 660 هزار فقیر در این کشور وجود داشته و بیشتر این افراد سواد آنچنانی ندارند و نمی‌توانند کاری برای خود دست و پا کنند. 1.1 یلیون نفر از جمعیت 8.6 میلیون نفری سوئیس هم در خطر فقر قرار دارند، به این معنی که درآمد آنها معادل 60 درصد حداقل درآمد در این کشور است. یک شغل تمام وقت در سوئیس 6 هزار و 538 فرانک معادل 6 هزار و 736 دلار حقوق دارد.

تعدادی از افرادی که در صف دریافت غذا حضور دارند، کسانی هستند که در پی بحران کرونا کار خود را از دست داده‌اند. یکی از این افراد جوانی به نام «فرناندو» است که به صورت غیرقانونی به سوئیس آمده و در یک رستوران کار می‌کرد. او درباره این غذای مجانی گفت: «من بابت دریافت این کمک‌های ممنونم. اگر اوضاع تغییر کند، من قول می‌دهم همین کار را برای دیگران انجام دهم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید