کرونا وارد کاخ سفید شد؛ کارشناس ترامپ در بیماری‌‌ اپیدمیک قرنطینه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اینکه یکی از کارمندان دفتر ریاست جمهوری آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شد و سپس این بیماری اپیدمی به مشاور مطبوعاتی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا سرایت کرد، اکنون بیماری همه گیر که بیش از 4 میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است، بار دیگر وارد کاخ سفید شده و «آنتونی فاوچی» یکی از برجسته‌ترین کارشناسان ترامپ در امور بیماری‌های اپیدمی را وارد قرنطینه کرده است.

این کارشناس اپیدمیولوژیک که یکی از برجسته‌ترین چهره‌های سلول کاخ سفید برای مقابله با این بیماری همه گیر است به رسانه‌های محلی اعلام کرده که پس از تماس با یک فرد مبتلا به ویروس کرونا اکنون برای احتیاط بیشتر از دور بودن از این ویروس خود را قرنطینه کرده است.

مدیر انستیتوی ملی «آلرژی و بیماری‌های اپیدمی» آمریکا گفت که او یک تماس «کم خطر» با یک کارمند از کارمندان کاخ سفید داشته که بعدها مشخص شد که آن شخص به ویروس کرونا مبتلا شده است.

آنتونی فاوچی روز یکشنبه در مصاحبه با «سی ان ان» اظهار داشت، کارهای خود را از راه دور دنبال می‌کند، اما در صورت بروز نیاز با توجه به همه وسایل محافظت، ممکن است در کاخ سفید دیدار کند.

او گفت، ممکن است از محل کار خود نیز دیدن کند، به خصوص که او تنها کسی است که در دفتر خود در انستیتوی ملی بهداشت کار می کند.

فاوچی گفت، وی آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا را انجام داده است و نتیجه آن منفی بود.

او افزود: «به صورت روزانه به انجام آزمایش‌های مربوط به این بیماری ادامه خواهد داد تا از سلامتی خود مطمئن شود».

سخنگوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اپیدمی در ایالات متحده به سی ان ان گفت که علاوه بر او رئیس این مرکز، رابرت ردفیلد ، نیز به علت تماس یک مبتلا به ویروس آنهم خود را قرنطینه کرده است.

ترامپ روز جمعه در دیدار با اعضای جمهوریخواه کنگره از ابتلای «کیتی میلر»، همسر استفان میلر، مشاور مهاجرت و بیمار او خبر داده بود.
گفتنی است که ایالات متحده روز شنبه از مرگ 1568 بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد

بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا، تعداد کل مرگ و میرهای ناشی ار بیماری کرونا در این کشور به 78746 نفر رسیده است.

براساس گزارش این دانشگاه تاکنون تعداد 1309164 نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید