تاکید امارات بر مخالفت با برنامه اسرائیل برای ضمیمه‌سازی اراضی فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری امارات (وام) یکشنبه 10 مه، عنوان ساخت که شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات، از برنامه‌ها و اقدامات مندرج در برنامه دولت جدید اسرائیل برای ضمیمه‌سازی سرزمین‌های فلسطین در کرانه باختری و تحمیل حاکمیت اسرائیل بر آنها، ابراز نگرانی کرده و با این سیاست اسرائیل، مخالفت ورزید.

وزیر امور خارجه امارات هشدار داد كه این اقدام یک جانبه، غیرقانونی است و شانس صلح را تضعیف کرده و با تمام تلاش‌های جامعه بین‌المللی برای دستیابی به یک راه حل سیاسی پایدار، مغایرت دارد.

شیخ عبدالله بن زاید در ادامه، مواضع نتانیاهو را رد كرد كه نخست‌وزیر اسرائیل در آن به پذیرش ضمنی کشورهای عربی نسبت به این اقدامات، اشاره كرده بود؛ چرا که این اقدامات، با واقعیت موجود، همخوانی نداشته و در تعارض با واقعیت مواضع عربی قرار دارد.

این در حالی است دولت ترامپ گفته است، تا زمانی كه اسرائیل با اجرای گفت‌و‌گوهای صلح با فلسطینیان موافق باشد، از ضمیمه‌سازی اراضی کرانه باختری به اسرائیل، پشتیبانی خواهد کرد.

ترامپ در طرح صلح خود، به اسرائیل برای ضمیمه‌سازی دره اردن و شهرک‌های ساخته شده در کرانه باختری و قدس‌شرقی، چراغ سبز داده است.

این در حالی است که پومپئو وزیر خارجه آمریکا، قرار است در 13 مه، روزی که دولت جدید اسرائیل، مراسم سوگند را به جای خواهد آورد، راهی اسرائیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size