اعلام وضعیت قرمز در اهواز و چند شهر اطراف آن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

استاندار خوزستان، از اعلام وضعیت قرمز در اهواز و چند شهر دیگر در این استان، به علت گسترش شیوع کرونا، خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، یکشنبه 10 مه 2020، غلامرضا شریعتی، در جمع خبرنگاران، ‌افزایش مبتلایان کرونا را بیش از حد انتظار دانست و از عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اهواز و شهرهای اطراف آن خبر داد.

به گفته او به همین علت، تعداد بیماران کرونایی در استان «سه برابر» و بستری بیماران «60 درصد» افزایش پیدا کرده است.

شریعتی، از لزوم اعمال محدودیت در برخی شهرستان‌ها خبر داد تا زنجیره انتقال بیماری ‌قطع شود اما «طغیان کرونا» در استان را رد کرد.

این در حالی است که روز گذشته، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، خوزستان را در مرحله «طغیان» بیماری دانست و گفت: «تهران و خوزستان در 24 ساعت گذشته جمعاً نزدیک به نیمی از موارد ارجاع بیمارستانی و بستری ابتلای جدید به ‎کووید 19 در کشور را به خود اختصاص داده‌اند».

شریعتی در ادامه تاکید کرد که برای جلوگیری از ناپایدار شدن اوضاع و طغیان مبتلایان تا پایان هفته در شهرستان‌های باوی، حویزه، اهواز، حمیدیه، هندیجان، دزفول، شوشتر، کارون و مسجدسلیمان وضعیت قرمز ‌اعلام شود و محدودیت‌های رفت‌و‌آمد بین مناطق مختلف شهر ایجاد خواهد شد.

شریعتی از همه اداره‌ها، سازمان‌ها و اصناف استان خواست تا همکاری لازم را داشته باشند.

به گفته او، در دیگر شهرستان‌ها شرایط مثل قبل خواهد بود و تا جمعه این هفته، شرایط دوباره مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا برای ادامه تعطیلی و یا بازگشت به شرایط عادی تصمیم‌گیری شود.

گفتنی است، با شیوع کرونا در ایران، خوزستان جز استان‌هایی بود که در مقایسه با سایر استان‌ها، آمار نگران‌کننده از این بیماری نداشت اما طی روزهای اخیر، بر اساس آمار رسمی، مبتلایان در آن، در حال رسیدن به روزانه 200 نفر است و حتی مسئولان وزارت بهداشت هم نسبت به شیوع کرونا در این استان هشدارهای جدی دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در همین زمینه گفت: «در حال حاضر خوزستان رتبه اول در سیر صعودی کرونا در کشور است و این در حالی است که مسئولان استانی فقط بر افزایشی بودن آمار خوزستان هشدار می‌دهند».

همچنین علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز روز جمعه آخرین آمار ثبت شده کرونا در استان را اعلام کرد و از ثبت 192 مورد ابتلای جدید به کووید 19 طی شبانه‌روز گذشته در خوزستان خبر داد و شمار کل مبتلایان استان را 4 هزار و 102 نفر عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید