کشته‌شدن ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی از جمله فرماندهان میدانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار کانال‌های العربیه و الحدث در یمن، گزارش داد که اجساد بیش از 20 عنصر کشته‌شده شبه‌نظامیان کودتاچی حوثی، به بیمارستان‌ها، تحویل داده شده و ده‌ها تن از آنها از جمله ابوعبدالله الشاوش، مهندس مین در جبهه صرواح، ابوعلی القاضی سرپرست منطقه بحره در اداره نهم، ابوهاشم الحمزی سرپرست شبه‌نظامیان حوثی در الجوف به همراه ابو ملک الحمزی مسئول مالی و امداد و تامین غذایی در الجوف، کشته شدند.

منابع نظامی میدانی ضمن تائید خبر کشته شدن 6 تن از رهبران میدانی شبه‌نظامیان حوثی و ده‌ها عنصر دیگر، تاکید کردند که تمامی فرماندهان از استان عمران که خلیل الغربانی، نجیب الغیلی، کامل الفهد، محمد الشلال، محمد البوطری و حمود صباح هستند، کشته شدند.

Advertisement

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی نسبت به آتش‌بس اعلام شده از سوی هم‌پیمانی پشتیبان دولت قانونی یمن که مورد استقبال بین‌المللی گسترده قرار گرفت، پای‌بند نماندند. حوثی‌ها با دست‌زدن به حملات گسترده در صرواح و طوق صنعاء، الجوف و البیضاء، متحمل زیان‌های زیاد شده و فرماندهان میدانی بسیاری را از دست دادند.

هفته گذشته برای شبه‌نظامیان حوثی یک هفته بسیار دشوار و سراسر زیان و خسارت بود زیرا بسیاری از فرماندهان میدانی خود، از جمله سرتیپ علی الکریدی، سرهنگ عمار عبدالخالق الذیب، سرهنگ عمار الذیب، سرهنگ خالد آلکحلانی و سرلشکر عبدالله الحمران فرمانده نیروهای ویژه حوثی را از دست داد.

از سوی دیگر ائتلاف حامی دولت قانونی یمن، شامگاه جمعه 8 مه، تاکید کرد، شمار موارد نقض آتش‌بس یمن از سوی حوثی‌ها به 121 مورد ظرف 24 ساعت رسید.

این ائتلاف افزود: موارد نقض آتش‌بس از سوی شبه‌نظامیان حوثی، از زمان اعلام آن تا به امروز، به 2797 مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید