نجفی با شکایت فرزند قالیباف دادگاهی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران که در حال حاضر به علت قتل همسر دومش در زندان به سر می‌برد، فردا (یکشنبه) با شکایت الیاس قالیباف فرزند محمدباقر قالیباف دادگاهی می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی، شنبه 9 می 2020 اعلام کرد که محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران که به علت قتل میترا استاد همسر دومش، در زندان به سر می‌برد، فردا بار دیگر در دادگاه حاضر می‌شود.

شکایت شرکت شمس‌الشموس و الیاس قالیباف فرزند محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران از نجفی تحت عنوان «نشر اکاذیب و گزارش خلاف واقع» علت تشکیل این دادگاه است.

به گفته او جلسه این دادگاه در شعبه 1059 مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت برگزار می‌شود.

گودرزی، 1 مارس 2020 در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان از تشکیل این دادگاه در تاریخ 10 می خبر داده بود.

گفتنی است، محمدعلی نجفی که یک چهره اصلاح‌طلب به شمار می‌آید پس از آنکه پست شهرداری تهران را از قالیباف اصولگرا که یک چهره شناخته شده از حزب مقابل اصلاح‌طلبان بود، تحویل گرفت به افشاگری علیه او پرداخت.

نجفی در جلسه شورای شهر تهران در 14 ژانویه 2018، با ارائه گزارش 100 روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی از قراردادهای شهرداری با ناجا که پولش صرف انتخابات شد، افشاگری کرد.

بر اساس گزارش خبرآنلاین، محمدعلی نجفی در ارائه گزارش خود گفت: «متاسفانه در بررسی پرونده‌های شهرداری به مواردی از سوءاستفاده برخوردیم که باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود اواخر سال 95 شهرداری با یکی از شرکت‌های نیروی انتظامی قراردادی را در خصوص تدوین شاخص‌های ارزیابی عملکرد به مبلغ یک میلیارد تومان به امضاء رسانده است که شاید ارزش واقعی آن حتی 10 میلیون تومان هم نبوده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید