ویدیو؛ حمله زنبور غول‌پیکر به موشی که چند برابر او حجم دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی آمریکا طی روزهای گذشته تصاویری از هجوم وحشتناک زنبورهای غول پیکر قاتل به مناطقی از غرب این کشور خبر دادند.

در یکی از تصاویر که در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده منتشر شده یکی از این زنبورها به موشی که چند برابر او حجم دارد حمله می‌کند. حمله زنبور غول‌پیکر به یک موش که علیرغم حجم چند برابری‌اش تسلیم حمله همه‌جانبه و بی‌مهابای زنبور نترس می‌شود.

این جنگ نابرابر برخلاف آنچه انتظار می‌رفت با پیروزی زنبور مهاجم و مرگ موش مفلوک به پایان رسید.

خاستگاه اصلى این نوع زنبور مناطق مرطوب استوایی و شرق آسیا است، اما اين برای اولین بار است كه در سواحل غربی آمریکا ظاهر می‌شود.

به گزارش تلویزیون الحدث، به نقل از نیویورک تایمز این زنبورها که به زنبورهای سرخ قول پیکر قاتل معروفند، می‌توانند با نیش زدن انسان یا حیوان را با خطر مرگ مواجه کنند.

در همین حال، روزنامه نیوریوک تایمز تصویری هولناک از حمله این زنبورها منتشر کرده که چگونه به کلونی‌های زنبوران عسل حمله کرده و آنها را به کلی ویران می‌کنند.


طبق گزارش نیویورک تایمز، این زنبورهای غول پیکر که آرواره‌هایی شبیه آرواره کوسه دارند، در عرض یک ساعت می‌توانند کندوهای زنبور عسل را ویران سازند و از آنها برای تغذیه بچه‌های خود استفاده کنند.

آنها نیش‌های قوی دارند که همچون فولاد داغ به بدن فرو می‌رود و حتی می‌تواند از لباس محافظ زنبورداران هم عبور کند.

گفته می‌شود این زنبورها در شرق آسیا و در ژاپن سالانه دست‌کم 50 نفر را به کام مرگ می‌کشانند.

این زنبورها اکنون برای اولین بار به سواحل غربی ایالات متحده آمریکا رسیده‌اند.

کریس لونی یکی از حشره شناسان اداره کشاورزی ایالت واشنگتن گفته است برنامه ما این است که از استقرار آنها جلوگیری کنیم.

علاوه بر اندازه آن، این زنبور سرخ قاتل ظاهری متمایز دارد، با چهره‌ای کارتونی و آتشین همچون چشمان اشک‌آلود مرد عنکبوتی و نوارهای نارنجی و سیاه که بدن آن را چون ببر کرده است و بال‌های پهن و شفاف مانند یک سنجاقک کوچک دارد.

کارشناسان آمریکایی هنوز نمی‌دانند چقدر از این زنبورهای سرخ قاتل خود را به این کشور رسانده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید