کرونا قوانین فوتبال را هم عوض کرد: 5 تعویض به جای 3 تعویض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیفا فدراسیون جهانی فوتبال روز جمعه اعلام کرد برای کاهش تاثیرات منفی ویروس کرونا روی بازیکنان فوتبال، هر تیم اجازه دارد به جای 3 تعویض در هر بازی، به 5 تعویض دست بزند.

افزایش تعداد تعویض‌های فوتبال از 3 به 5 تعویض بخشی از اقداماتی است که فیفا با هدف کاهش تاثیرات شلوغی‌های احتمالی در بازی‌ها و فروکاست پیامدهای کرونا روی بازیکنان و تیم‌های فوتبال در دستور کار قرار داده است.

فیفا اعلام کرد دستورالعمل‌های جدید می‌توانند در همه مسابقاتی که قرار است تا پایان سال جاری به انتها برسند، اجرا شوند، اما برگزارکنندگان این مسابقات می‌توانند درباره اجرا یا عدم اجرای این تغییرات جدید تصمیم بگیرند.

پس از نزدیک به دوماه تعطیلی مسابقات ورزشی گوناگون در کشورهای مختلف، تیم‌های فوتبال تمرینات خود را از سر گرفته‌اند. در همین راستا تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا روز جمعه 8 می 2020 اعلام کرد پس از منفی اعلام شدن تست کرونای همه بازیکنانش، تمرینات خود را از سر می‌گیرد.

هنوز معلوم نیست که بازی‌های فوتبال در لیگ‌های مختلف از چه زمانی دوباره آغاز شوند، اما برخی کشورها مانند هلند اعلام کرده‌اند تا پیدا شدن واکسنی برای ویروس کرونا، همه مسابقات ورزشی را بدون تماشاگر برگزار می‌کنند.

هوگو دی یونگه با اعلام این خبر که مسابقات منظم ورزشی می‌تواند از اولا سپتامبر 2020 در هلند از سر گرفته شود، خواستار برگزاری این مسابقات بدون حضور تماشاگران شد.

او در نامه‌ای به پارلمان هلند نوشت: «هنوز نمی‌توانیم زمانی برای گام بعدی مشخص کنیم. برگزاری تجمعات در صورتی که واکسن پیدا شود، مجاز خواهد بود. هنوز کسی نمی‌داند این موضوع چقدر زمان می‌برد. امیدواریم به زودی، اما پیش‌بینی می‌کنیم این موضوع یک سال یا بیشتر زمان ببرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید