چین متعهد شد جلوی انتشار دوباره کرونا را بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با تحت فشار قرار گرفتن چین در پی افزایش حالات مرگ و میر به دلیل کرونا، تلویزیون رسمی چین روز جمعه 8 می 2020 اعلام کرد نشستی با حضور مسئولان عالی‌رتبه این کشور از جمله شی جین بینگ رئیس‌جمهوری چین برگزار شده و این کشور متعهد شده به شکل قاطعی جلوی انتشار دوباره ویروس کرونا را بگیرد.

در این گزارش آمده که چین توانایی‌های خود در زمینه مقابله با حالات اورژانسی متعلق به بهداشت عمومی را تقویت خواهد کرد.

این کشور اعلام کرد از تشکیل کمیته‌ای به ریاست سازمان جهانی بهداشت برای بررسی شیوه واکنش جهان به کووید19 استقبال و حمایت می‌کند. چین پیش از این تحت فشار بین‌المللی قرار گرفته بود تا به یک کارگروه بین‌المللی اجازه تحقیق درباره انتشار کرونا در این کشور را بدهد.

هوا شینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که این بررسی‌ها باید به شکل «روشن، آزاد و شفاف برای همگان» در زمان مناسبی پس از پایان بحران کرونا و تحت مدیریت تدروس ادهانوم رئیس سازمان جهانی بهداشت انجام شود.

چین همچنین اظهارات مقامات آمرکیا درباره ویروس کرونا را محکوم و آنها را «دروغین» خواند. رئیس‌جمهوری آمریکا گفت پکن باید انتشار کووید 19 را کنترل کند.

ترامپ پیش از این سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین متهم کرده و کمک‌های مالی آمریکا به این سازمان را به حالت تعلیق درآورده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید