96 درصد تخت‌های بخش‌های ویژه بیمارستان‌های سعودی خالی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دکتر توفیق الربیعه وزیر بهداشت پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به شکل چمشگیری کاهش یافته و 96 درصد تخت‌های بخش‌های ویژه بیمارستان‌های سعودی خالی مانده‌اند.

وزیر بهداشت سعودی گفت روزانه حدود یک هزار نفر در سعودی به کرونا مبتلا می‌شوند، با این حال و به دلیل آزمایش‌های گسترده‌ای که تیم‌های پزشکی در سرتاسر سعودی انجام می‌دهند، کماکان 96 درصد تخت‌های بخش‌های ویژه بیمارستان‌های این کشور خالی است.

دکتر الربیعه گفت: «اطمینان خاطر داشته باشید، شما در پادشاهی عربی سعودی و در سایه رهبری زندگی می‌کنید که سلامت انسان‌‎های برایش در درجه اول اهمیت قرار دارد.»

او افزود: «همانگونه که مشاهده کردید در دو هفته گذشته تعداد ابتلاها به کرون زیاد شده و به بیش از هزار نفر در روز رسید.... نرخ مرگ و میر در سعودی بسیار پایین است. نرخ جهانی مرگ و میر در جهان 7 درصد و در سعودی 0.7% (هفت دهم درصد) است.»

وزیر بهداشت سعودی در ادامه توضیح داد: «از اخبار مسرت‌بخش این است که سعودی از آغاز بحران کرونا هزاران تخت و دستگاه‌های تنفس مصنوعی به بخش‌های ویژه اختصاص داد و الحمدلله امروز 96 درصد این تخت‌ها خالی از بیمار هستند و اگر شما دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنید، به خواست خدا هیچ‌گاه به این تخت‎‌ها نیاز نخواهیم داشت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size