کرونا در اهواز به مرز بحران رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رییس بیمارستان رازی اهواز نسبت به شیوع گسترده کرونا در خوزستان هشدار داد و اعلام کرد که وضعیت کرونا در خوزستان به مرحله بحرانی رسیده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، پنج‌شنبه 7 مه 2020، فرهنگ کره‌بندی، با هشدار نسبت به بیماری کرونا گفت: «این بیماری بسیار وحشتناک و وحشی به شدت در حال رخنه کردن در استان است و آلودگی بسیار شدیدی ایجاد کرده است».

او از افزایش مراجعات بسیار گسترده بیماران طی چند روز اخیر خبر داد و اعلام کرد که از هر 100 نفر مراجعه‌کننده به اورژانس این بیمارستان 50 مورد باید بستری شوند که آمار بسیار زیادی است.

به گفته کره‌بندی از هر 2 نفر مراجعه‌کننده به بیمارستان رازی اهواز یک نفر باید بستری شود در صورتی که در بقیه نقاط این گونه نیست.

او وضعیت افزایش بیماران کرونایی در خوزستان را اسفبار توصیف و از عدم توجه و ملاحظه مردم در این زمینه انتقاد کرد.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، موارد ابتلا به بیماری کرونا از 23 فروردین به بعد که برخی محدودیت‌های اجتماعی برداشته شد به تدریج روند افزایشی داشته که افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی نقش موثری داشته است.

به گفته فرماندار اهواز مبارزه با ویروس کرونا نیازمند همکاری همه اقشار مردم است و اگر مردم همکاری نکنند هر چه برنامه‌ریزی و محدودیت ایجاد شود موفقیت آمیز نخواهد بود، در همین راستا، طرح ضربتی تشدید نظارت بر اماکن عرضه مواد خوراکی، صنوف ، کارگاه‌ها و کارخانجات در خوزستان در راستای کنترل ویروس کرونا از روز دوشنبه هفته آینده آغاز خواهد شد.

در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز نیز شمار مبتلایان به کرونا افزایش یافته است. محمدرضا فتحی رئیس این بیمارستان، امروز در گفت‌وگو با ایسنا، از مراجعه بیش از 150 بیمار با علائم مشکوک به کرونا به این بیمارستان خبر داد که از این تعداد، حدود 60 بیمار به دلیل «ظن بالینی بالا»، تحت درمان قرار گرفته‌اند و از این تعداد، 18 مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

به گفته او، کم‌سن‌ترین مبتلا به کروناویروس 54 روزه و بزرگ‌ترین آنها 16 ساله بوده است.

فتحی اعلام کرد که در حال حاضر 30 بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز بستری هستند که چهار نفر از این تعداد، مثبت قطعی هستند و تاکنون هیچ بیماری فوت نشده است.

افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در اهواز با کمبود تجهیزات نیز همراه بود، رئیس بیمارستان ابوذر از مردم درخواست کمک مالی کرد تا تجهیزات لازم برای مقابله با بیماری کرونا، تهیه شود.

از سوی دیگر برخی تصاویر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد، تعدادی از مراجعه‌کنندگان که مشخص نیست بیمار هستند یا همراه بیمار، روی صندلی نشسته‌اند. در تشریح این تصاویر نوشته شده که به علت کمبود شدید تخت در این بیمارستان، بیماران کرونا مجبور شده‌اند به جای تخت روی صندلی جا بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید