کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به سه هزار و 563 و قربانیان به 106 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 7 مه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 171 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به سه هزار و 563 نفر و قربانیان به 106 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل 11 ولایت می‌شود که ولایت‌های کابل، هرات، قندهار و بلخ بیشترین افراد آلوده به کرونا را دارند.

براساس گفته این وزارت، تا کنون آمار مجموع جان باختگان ویروس کرونا در افغانستان به 106 و آمار بهبودیافتگان به 468 نفر رسیده است.

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه افغانستان امروز پنج‌شنبه با نشر اعلامیه‌ای خبر داد که دانش‌جویان و تاجران افغان در چین به ارزش یک میلیون دالر تجهیزات و نیازمندی‌های طبی به این وزارت کمک کردند.

در این اعلامیه آمده: «این تجهیزات شامل دستگاه‌های اکسجن، ماسک، کیت‌های محافظتی، عینک‌های محافظتی، فس‌شیلد و دستگاه‌های تب سنج می‌باشند».

گفتنی است بیشترهای شهرهای افغانستان به هدف مبارزه با کرونا محدودیت‌های روزگردی وضع شده است که کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان نیز اعلام کرده رخصتی کارمندان غیرنظامی در کابل به دلیل محدودیت‌های گشت‌وگذار تا ختم ماه رمضان تمدید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم