وزیر صحت عامه (بهداشت) افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شامگاه پنج‌شنبه 7 مه تایید کرد، فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است.

مایار به طلوع نیوز گفت، در حال حاضر وضعیت فیروز قناعت بخش است در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

در همین حال وزارت صحت عامه افغانستان امروز پنج‌شنبه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 171 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به سه هزار و 563 نفر و قربانیان به 106 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل 11 ولایت می‌شود که ولایت‌های کابل، هرات، قندهار و بلخ بیشترین افراد آلوده به کرونا را دارند.

براساس گفته این وزارت، تا کنون آمار مجموع جان باختگان ویروس کرونا در افغانستان به 106 و آمار بهبودیافتگان به 468 نفر رسیده است.

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه افغانستان امروز پنج‌شنبه با نشر اعلامیه‌ای خبر داد که دانش‌جویان و تاجران افغان در چین به ارزش یک میلیون دالر تجهیزات و نیازمندی‌های طبی به این وزارت کمک کردند.

در این اعلامیه آمده: «این تجهیزات شامل دستگاه‌های اکسجن، ماسک، کیت‌های محافظتی، عینک‌های محافظتی، فس‌شیلد و دستگاه‌های تب سنج می‌باشند».

گفتنی است بیشترهای شهرهای افغانستان به هدف مبارزه با کرونا محدودیت‌های روزگردی وضع شده است که کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان نیز اعلام کرده رخصتی کارمندان غیرنظامی در کابل به دلیل محدودیت‌های گشت‌وگذار تا ختم ماه رمضان تمدید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید