مخالفت پمپئو با درخواست آلمان برای تامین مالی سازمان جهانی بهداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با درخواست آلمان در مورد بازبینی واشنگتن در تصمیم خود برای متوقف‌کردن کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت به خاطر نحوه تعامل آن با شیوع کرونا، مخالفت ورزید.

روزنامه آلمانی «سود دویچه تسایتونگ»، پنجشنبه 7 می نوشت که پمپئو در پاسخ به نامه هایکو ماس همتای آلمانی خود تاکید کرد که آمریکا برغم متوقف‌ساختن مشارکت مالی خود درتامین بودجه سازمان جهانی بهداشت، نسبت به «همکاری با جامعه جهانی در مقابله با پاندمیک کرونا» کاملا پایبند است.

به گفته وزیر خارجه آمریکا، این کشور در طول سالیان متمادی، بزرگترین تامین‌کننده بودجه سازمان جهانی بهداشت بوده ؛هر چند که این سازمان به بیان پمپئو، « مرتکب اشتباهاتی شده است.» و متهم به کنار آمدن با نظام حزب کمونیست چین می‌باشد.

پمپئو ا با تاکید بر توجه ویژه‌ای آمریکا به عملکرد (سازمان جهانی بهداشت) و شفافیت و سئوال پذیری آن، افزود: «ما نیازمند به سازمان‌های جهانی کارآمد و مورد اعتماد داریم نه سازمانی که دچار دیوان‌سالاری بی کفایت باشد.»

وزارت خارجه آلمان، مبادله پیام میان وزراء خارجه دو کشور را مورد تاکید قرار داد اما از بیان تفاصیل و جزئیات موضوع خوداری کرد.

این در حالی است که سفارت آمریکا در برلین از ابراز هر گونه اظهار نظر در مورد مبادله پیام دیپلماتیک، امتناع ورزید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size