امارات ادعاهای مطرح شده مبنی بر باز بودن حریم هوایی‌اش با ایران را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اداره کل هواپیمایی تجاری امارات متحده عربی چهارشنبه 6 ماه مه 2020 ادعاهای مطرح شده مبنی بر باز بودن حریم هوایی‌اش با ایران را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) اداره کل هواپیمایی تجاری امارات متحده عربی چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای توضیح داد که همانند پروازهای تخلیه مسافر که به مقصد دیگر کشورها انجام شده تنها به برخی از شرکت‌ها و به منظور بازگرداندن شهروندان ایرانی جامانده در امارات اجازه پرواز اختصاصی داده شده است.

اداره کل هواپیمایی تجاری امارات متحده عربی افزود که تمامی پرواز‌های انجام شده به مقصد امارات خالی از مسافر بوده و تنها برای انتقال مسافران جا مانده‌ دیگر کشورها در امارات به مقصد کشورهایشان و از جمله آن ایران انجام شده است.

بیانیه اداره کل هواپیمایی تجاری امارات متحده عربی پس از آن صادر شد که ادعاهایی مبنی بر دادن مجوز نامحدود به هواپیمایی «ماهان ایر» ایران برای انجام پروازهایشان از و به امارات طی ماههای فوریه و مارس سال جاری مطرح شده که بنا به این ادعاها این پروازها منجر به انتشار ویروس کرونا شده است.

دولت امارات متحده عربی همچنین تاکید کرد که ممنوعیت‌های پروازی و مسافرتی همچنان پابرجاست و تمامی پروازهای مسافربری انجام شده تنها برای تخلیه مسافران به کشورهایشان صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید