ائتلاف عربی: همچنان به آتش‌بس در یمن پایبندیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 6 ماه مه 2020 بر پایبندی‌اش به آتش‌بس اعلام شده در یمن و حمایت از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل متحد به یمن تاکید کرد.

به گزارش العربیه ائتلاف عربی ضمن اشاره به اینکه نقض آتش‌بس از سوی شبه‌نظامیان حوثی‌ها شامل اقدامات نظامی ستیزه‌جویانه و کاربرد موشک‌های بالستیک است، تاکید کرد علی‌رغم این ائتلاف همچنان به آتش‌بس اعلام شده در یمن پایبند است و از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل متحد به یمن حمایت می‌کند.

ائتلاف عربی همچنین تاکید کرد، شبه‌نظامیان حوثی از زمان اعلام آتش‌بس در یمن تاکنون 2572 بار آتش‌بس اعلام شده را نقض کرده‌اند و تنها در 24 ساعت گذشته 80 بار آتش‌بس را نقض کردند.

شایان ذکر است سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، اعلام کرده بود، شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران، صبح سه‌شنبه دو موشک بالستیک از استان (صنعا) به سوی مناطق غیر نظامی پرتاب کردند که هر دو قبل از رسیدن به هدف سرنگون شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، اولین موشک با پیمودن (121) کیلومتر در استان عمران سقوط کرد و موشک دوم نیز پس از طی مسافت 148 کیلومتر در نقطه‌ای از استان صعده سقوط کرد.

نقض قوانین بین‌المللی

المالکی گفت، شبه نظامیان حوثی، همواره با پرتاب موشک های بالستیک و سقوط تصادفی آنها در مناطق غیر نظامی و تجمع های مسکونی و به خطر انداختن جان صدها غیر نظامی، قوانین انسانی بین المللی را نقض می‌کنند.

او افزود که این گونه اقدامات خصمانه و شلیک موشک های بالستیک، نشان دهنده تداوم اقدامات شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت نظام ایران در نقض ابتکار عمل آتش بس و کاستن از سطح تنش ها است که از سوی نیروهای ائتلاف، اعلام و از (9 آوریل 2020) به مورد اجرا در آمد؛ تا به حدی که شمار موارد نقض آتش بس به بیش از 2400 مورد رسیده که در آنها، از تمامی جنگ افزار های سبک ، سنگین و همچنین موشک‌های بالستیک، استفاده شده است.

المالکی همچنین عنوان نمود که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی، همچنان به اجرای تدابیر قاطع و بازدارنده برای خنثی سازی و از بین بردن این قابلیت‌های بالستیک در راستای حمایت از غیرنظامیان در داخل یمن و حمایت از امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید