روزه‌داران سودانی به دلیل اشتباه کارگردان تلویزیونی 10 دقیقه زودتر افطار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رئیس تلویزیون سودان اعلام کرد یک کارگردان برنامه‌های تلویزیونی به نام محمد داوود کودی را اخراج کرده است. جرم این کارگردان پخش اذان 10 دقیقه زودتر از موعد بود.

احمد لقمان، رئیس تلویزیون سودان روز سه‌شنبه 5 آوریل 2020 خطاب به این کارگردان اخراج شده، نوشت: «به درخواست مدیر بخش عملیات فنی و تاکید او بر اینکه شما در روز 24 آوریل 2020 اقدام به پخش اذان قبل از موعد کرده‌اید و تلویزیون را با انتقادات زیادی مواجه کردید، اخراج می‌شوید.»

تلویزیون سودان در پی این اتفاق که منجر به افطار کردن تعداد زیادی از مردم روزه‌دار شد، از مردم این کشور عذرخواهی کرده و اعلام کرد این اشتباه غیرعمدی بوده است.

با توجه به بسته بودن مساجد و حضور مردم در خانه، تعداد زیادی از مردم سودان در پی پخش اذان اشتباهی 10 دقیقه قبل از موعد افطار کردند.

سال پیش هم موذن مسجد منطقه‌ دارالشعبان الفهری در پایتخت تونس 7 دقیقه قبل از وقت مقرر اذان گفت و سبب شد مردم منطقه افطار کنند.

در آن زمان دارالافتاء تونس درباره تکلیف شرعی مردم اعلام کرد که برای کسانی که در اثر این اشتباه روزه خود را پیش از موعد افطار کرده‌اند، مستحب است پس از پایان ماه رمضان، یک روز روزه قضاء به جا بیاورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید