ترامپ: بازگشایی کشور ضروری و افزایش شمار قربانیان کرونا قابل پیش‌بینی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد چهارشنبه 5 ماه مه 2020 علی‌‌رغم اشاره‌اش به احتمال افزایش شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا هنگام بازگشایی کشور گفت، آمریکایی‌ها در حال از دست دادن کارهایشان هستند و به همین خاطر باید چرخه اقتصاد را به گردش درآورد.

به گزارش خبرگزاری‌ها ترامپ ضمن اشاره به این که در این مرحله بازگشایی اقتصاد امری ضروری است افزود، تعطیلی کشورش به دلیل پاندمی کرونا مهمترین تصمیمی است که او اتخاذ کرده است.

ترامپ همچنین اعلام کرد که غیر از کمیته بحران، گروه تخصصی دیگری را برای مدیریت بازگشایی اقتصاد تشکیل خواهد داد.
70 هزار فوتی در آمریکا

خبرگزاری رویترز سه‌شنبه در گزارش آماری جدیدی تاکید کرد، شمار فوتی‌ها در آمریکا به بیش از 70 هزار نفر افزایش یافته است.

تاکنون بیش از 1.2میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا به ویروس کووید -19 مبتلا شده‌اند که این تعداد از نظر گستردگی شیوع از شمار مبتلایان به کرونا در5 کشور اسپانیا، ایتالیا، بریتانیا، فرانسه و آلمان بیشتر است.

از طرفی و بنا یک الگوی آماری تهیه شده توسط دانشگاه واشینگتن که مسئولان کاخ سفید بیشتر به آن استناد می‌کنند پیش‌بینی شده که تا 4 اوت 2020 شمار قربانیان مبتلا به کرونا در آمریکا به 134 هزار نفر برسد.

همچنین با کاهش محدودیت‌ها، ازسرگیری فعالیت‌های شرکت‌ها و کاهش تدابیر ماندن در منازل که پیش‌بینی می‌شود در 31 ایالت تا حدود 11 ماه مه ادامه یابند، جابجایی‌ها افزایش یافته است.

روزانه 3 هزار فوتی

دولت ترامپ همچنین پیش‌بینی‌هایی کرده که تا پایان ماه مه 2020 شمار روزانه فوتی‌های مبتلا به کرونا به 3000 نفر در روز برسد.

از سویی مراکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار آمریکا می‌گویند که شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا مرگبارتر از هر موسم دیگر شیوع آنفلوانزا از سال 1967 تاکنون است که در آن زمان شمار فوتی‌ها به نزدیک به 100هزار آمریکایی تن رسیده بود.

هنوز اما روند شیوع کووید-19 تاکنون با تعداد قربانیان آنفلوانزای اسپانیا در سال 1918 که باعث مرگ نزدیک به 675 هزار آمریکایی شده بود، بسیار فاصله دارد.

این در حالی است که شمار فوتی‌های مبتلا به کرونا در آمریکا تنها ظرف چند ماه از شمار قربانیان آمریکایی در جنگ ویتنام گذشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید