ارتش ملی لیبی حمله نیروهای الوفاق به یک پایگاه نظامی در غرب طرابلس را دفع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی سه شنبه 5 ماه مه 2020 اعلام کرد که حمله نیروهای شبه‌نظامی الوفاق به پایگاه نظامی الوطیه را دفع کرده است.

رسانه‌های وابسته به ارتش ملی لیبی با انتشار جزئیاتی اعلام کردند که نیروهایی از شبه‌نظامیان الوفاق صبح سه‌شنبه و با پشتیبانی هوایی ترکیه تلاش‌هایی را برای حمله به پایگاه نظامی الوطیه در غرب طرابلس پایتخت انجام دادند.

بنا به گزارش رسانه‌های وابسته به ارتش ملی لیبی یگان‌های نظامی نیروهای مسلح ارتش ملی لیبی تلاش‌های شبه‌نظامیان الوفاق برای حمله به پایگاه نظامی «الوطیه» در غرب طرابلس را دفع کرده و در این میان تعدادی از عناصر آنها را به اسارت در آورند.

فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی پیش‌تر و در صفحه‌اش بر شبکه اجتماعی فیسبوک از کشته شدن تعدادی از افراد ارتش طی دفع این حمله خبر داده بودند.

اهمیت پایگاه نظامی الوطیه

پایگاه نظامی «الوطیه» که پیش از این پایگاه نظامی عقبه بن نافع نام داشت در جنوب العجیلات از توابع منطقه الجمیل در غرب لیبی است. این پایگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و پوشش هوایی را برای نیروهای زمینی در منطقه فراهم می‌کند.

پایگاه هوایی «الوطیه» تمامی منطقه غرب لیبی را پوشش داده و توان ایجاد درگیری هوایی علیه اهدافی نظامی نه تنها در طرابلس بلکه در اطراف لیبی را هم دارد.
این پایگاه هوایی همچنین تنها پایگاه هوایی در لیبی است که فقط محل استقرار هواپیماهای نظامی و غیر تجاری است و ظرفیت استقرار 7 هزار نظامی را داشته و در گذشته نیز مرکز عملیات ناوگان هوایی جنگنده‌های از نوع میراژ بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید