پلیس ایران مدعی دستگیری عاملان قتل فرمانده بسیج دارخوین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری تعدادی از شهروندان شهرستان شادگان (فلاحیه) خبر داد و آنها را متهم به عضویت در «گروه تروریستی» و قتل فرمانده بسیج دارخوین کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبر، حیدر عباس‌زاده، از انجام «کار اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت عمومی استان خوزستان و همکاری و پشتیبانی دادستان شهرستان شادگان» برای دستگیری تعدادی از شهروندان شادگان (فلاحیه) خبر داد.

او این افراد را متهم کرد که در نیمه دوم سال 98، اقدام به کشتن «عبدالحسین مجدم فرمانده بسیج دارخوین، مجروح کردن یکی از ماموران نیروی انتظامی پاسگاه خنافره، تیراندازی به مقر‌های سپاه، نیروی انتظامی، حوزه علمیه، سرقت‌های مسلحانه» و ترسیم پرچم الاحواز کرده بودند.

عباس‌زاده مدعی شد این افراد که آنها را متهم به «تجزیه‌طلبی» کرد، گاهی «اقدامات خود را مستندسازی و به خارج از کشور ارسال می‌کردند».

او تعداد اعضای این گروه را 8 نفر دانست که در «تحقیقات و بازجویی‌های به عمل آمده به جرایم خود اعتراف کردند».

فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری عده دیگری که با این افراد در ارتباط بودند خبر داد.

رسانه‌های ایران، 22 ژانویه 2020، به نقل از سعید حاجیان فرماندار شهرستان شادگان (فلاحیه) خبر کشته شدن عبدالحسین مجدمی فرمانده حوزه بسیج شهر دارخوین، از توابع این شهرستان را گزارش دادند.

به گفته او، مجدمی هنگام بامداد، در حالیکه به منزل بازگشته بود، جلوی درب خانه‌اش با کلاشینکف از سوی افراد ناشناس، به قتل رسید.

محمدرضا نعمتی مدیر روابط عمومی سپاه استان خوزستان نیز، عاملان این حادثه را دو موتورسوار دانست که اطراف منزل فرمانده حوزه بسیج شهر دارخوین حضور داشتند.

عبدالحسین مجدمی، در رسانه‌های ایران با عنوان «مدافع حرم» معرفی شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید