پرتاب دو موشک بالستیک حوثی‌ از صنعا و سقوط آنها در استان‌های عمران و صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، اعلام کرد، شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران، دو موشک بالستیک از استان (صنعا) به سوی مناطق غیر نظامی پرتاب کردند که هر دو قبل از رسیدن به هدف سرنگون شدند.

به گزارش خبرگزاری پادشاهی سعودی «واس»، اولین موشک با پیمودن (121) کیلومتر در استان عمران سقوط کرد و موشک دوم نیز پس از طی مسافت 148 کیلومتر در نقطه‌ای از استان صعده سقوط کرد.

المالکی گفت، شبه نظامیان حوثی، همواره با پرتاب موشک های بالستیک و سقوط تصادفی آنها در مناطق غیر نظامی و تجمع های مسکونی و به خطر انداختن جان صدها غیر نظامی، قوانین انسانی بین المللی را نقض می‌کنند.

او افزود که این گونه اقدامات خصمانه و شلیک موشک های بالستیک، نشان دهنده تداوم اقدامات شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت نظام ایران در نقض ابتکار عمل آتش بس و کاستن از سطح تنش ها است که از سوی نیروهای هم پیمان، اعلام و از (9 آوریل 2020) به مورد اجرا در آمد؛ تا به حدی که شمار موارد نقض آتش بس به بیش از 2400 مورد رسیده که در آنها، از تمامی جنگ افزار های سبک ، سنگین و همچنین موشک، استفاده شده است.

المالکی همچنین عنوان نمود که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی، همچنان به اجرای تدابیر قاطع و بازدارنده برای خنثی سازی و از بین بردن این قابلیت‌های بالستیک در راستای حمایت از غیرنظامیان در داخل یمن و حمایت از امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size