آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در ایران به 98647 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که شمار مبتلایان کرونا در ایران به 98647 و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 6277 رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 4 مه 2020، کیانوش جهانپور، از شناسایی 1223 بیمار جدید کووید 19 بر اساس «معیارهای قطعی تشخیصی»، از دیروز تا امروز خبر داد.

به گفته او، در طول 24 ساعت گذشته، 74 بیمار کرونا، جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که 79397 بیمار کرونا تاکنون بهبود یافته‌ و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 2676 نفر از این بیماران نیز در «وضعیت شدید» این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او همچنین اعلام کرد که تاکنون 508288 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

گفتنی است، برخی از نمایندگان مجلس نسبت به اوج گرفتن پیک دوم و سوم کرونا در ایران هشدار دادند و خواستار رعایت موارد پیشگیری از گسترش کرونا شدند. اصغر سلیمی نماینده سمیرم در مجلس ایران، با بیان اینکه «مردم باید قضیه را جدی بگیرند و تصور نکنند که با برداشته شدن برخی محدودیت‌ها ویروس کرونا کم‌رنگ شده است» گفت: «مردم باید این را بدانند که ویروس کرونا از بین نمی‌رود و تا زمانی که واکسن و داروی آن ساخته نشده در جهان و کشور وجود دارد و اگر مراقبت نکنیم، پیک‌های دوم و سوم آن شدیدتر خواهد بود و خدایی نکرده مرگ و میر بالاتری را هم به همراه دارد».

او امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، تاکید کرد که باید «فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی» رعایت شود تا زمانی که دارو و واکسن آن تهیه شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید