پمپئو: دلایل مهمی هست که نشان می‌دهد منشاء کرونا آزمایشگاه ووهان بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پومپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه گفت، شواهد و دلایل مهم و زیادی در دست داریم نشان می دهد که منشاء ویروس کرونا آزمایشگاه ووهان در چین بوده است.

پومپئو در مصاحبه با شبکه تلویزیونی«ABC » گفت: «شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد منشاء کرونا آزمایشگاهی در چین بوده است».

وزیر خارجه آمریکا اما حاضر به اظهار نظر در مورد این موضوع که آیا او معتقد است شیوع ویروس عمدی بوده است یا نه، خودداری کرد.

پمپئو افزود: «ما می‌توانیم تأکید كنیم كه حزب كمونیست چین تمام تلاش خود را انجام داد تا دنیا نفهمد كه در آن زمان چه اتفاقی می‌افتد دلایل زیادی در این رابطه هست برخی از دلایل خیلی آشکارند».

او اظهار داشت: «ما اظهارات آنها را شنیدیم، دیدیم كه آنها چگونه روزنامه نگاران را اخراج می كردند، و دیدیم چگونه دولت چین كسانی که تلاش كردند از آنچه که اتفاق می‌افتد سخن بگویند را ساکت می‌کرد. آنها جلوی گزارش‌های اساتید پزشكی داخل چین را گرفتند این روشی است كه توسط احزاب كمونیست همواره بکار گرفته می‌شود».

پومپئو مقامات چین را به افزایش خطرات عظیمی که منجر به بیماری و مرگ صدها هزار نفر در سراسر جهان از جمله در ایالات متحده شد، متهم کرد.

او همچنین پکن را به جلوگیری و ممانعت کردن از ورود تیمی از بهداشت جهانی به آزمایشگاه ووهان متهم کرد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «انتقال بیماری به جهان و وجود آزمایشگاه‌های غیر استاندارد سابقه دارد و بعد از همه‌گیری کرونا هم تلاش حزب کمونیستی چین برای انتشار اطلاعات دروغ بود.

علاوه بر پومپیئو ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیر روز پنجشنبه گفت دلایلی محکم در دست آمریکا است که نشان می دهد خروج کرونا از آزمایشگاه ویروس‌شناسی ووهان بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید